Komentari 5

City i United sve dalje od vrha

U derbiju grada Manchestera u 12. kolu engleskog prvenstva golova nije bilo, a gledatelji su više-manje ostali - zakinuti. United je sad sedmi s 20 bodova, City je osmi

U derbiju 12. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester United i Manchester City su na Old Traffordu igrali 0-0.

Bio je to susret u kojemu su obja sastava više mislila na obranu vlastitog gola no na ugrožavanje suparničkog, pa je 90 minuta proteklo bez ijedne prave prilke za pogodak.

Manchester United je sada sedmi sa 20 bodova, dok je City osmi sa 19.

Ranije u subotu hrvatski veznjak Filip Krovinović odigrao je svih 90 minuta za West Bromwich Albion, kojega vodi bivši hrvatski izbornik Slaven Bilić, u 1-2 (0-1) porazu na gostovanju kod Newcastle Uniteda. Utakmica nije mogla lošije početi za WBA jer je Newcastle poveo nakon samo 20 sekundi. Joelinton je proigrao Almirona koji je ostao sam na 15-ak metara od gostujućih vrata te snažnim udarcem svladao Johnstonea. Početkom nastavka Furlong je u 50. minuti poravnao na 1-1 odlično natrčavši na prizemni ubačaj Philipsa. Pred sam kraj utakmice WBA je ipak ostao bez boda nakon što je Gayle u 82. minuti odličnim udarcem glavom iskoristio centaršut Murphyja.

Bilićeva agonija ide dalje, hoće li preživjeti? 'Ovo nas baš boli'

WBA je tako ostao pretposljednji, 19. sa šest bodova, koliko ima i 18. Burnley, dok 17. Fulham ima bod više. Newcastle je, pak, pobjedom skočio na 11. mjesto sa 17 bodova.

U prvom susretu subotnjeg programa Aston Villa je u susjedskom derbiju kao gost svladala Wolverhampton Wanderers sa 1-0 (0-0). Jedini pogoodak na utakmici postigao je El Ghazi z kaznenog udarca u četvrtoj minuti sudačke nadoknade. Prethodno je Semedo prekršajem u svom kaznenom prostoru zaustavio McGinna. Ovom pobjedom Aston Villa je preskočila Wolverhampton na ljestvici, trenutačno je deveta sa 18 bodova, jednim više od 12. "vukova".

Na vrhu su Tottenham Hotpsur i Liverpool sa po 24 boda, dva više od trećeg Chelseaja.