Komentari 52

City zahvalan 'lisicama': Salah i ekipa samo do boda kod kuće

1

Nakon što je Manchester City izgubio kod Newcastlea (2-1), danas su 'redsi' imali priliku otići na velikih sedam bodova razlike, ali u tom ih je naumu spriječio Leicester City (1-1)

Nakon kiksa Cityja, kiksao i Liverpool! Na domaćem terenu odigrali su neriješeno sa Leicesterom (1-1) i nisu otišli na sedam bodova razlike ispred pratitelja iz Manchestera. Sad imaju pet bodova prednosti, ali ovim rezultatom City je na još uvijek lakše dostižnoj razlici.

Liverpool je u prvom poluvremenu imao slatki početak, ali gorki kraj. Već u trećoj minuti ih je u vodstvo doveo Sadio Mane odmjerenim udarcem u lijevu stranu gola, Kasper Schmeichel dobro se rastegnuo, ali nije uspio obraniti.

Premier League - Liverpool v Leicester City

Dominirali su 'redsi' i u nastavku, stvarali prilike, ali što nije obranio Schmeichel završilo je pokraj gola. Leicester je vrebao svoju priliku iz kontre ili prekida. Požalio je Jamie Maddison nakon što je propustio veliku priliku u 25. minuti. Pucao je, ali njegov je udarac otišao malo pored desne stative.

Pred sam kraj poluvremena uspjeli su zabiti gosti. Ostao je zaboravljen najviši igrač, Harry Maguire koji je zabio nogom nakon odličnog dodavanja Chilwella glavom. Klopp je tako imao što za prigovoriti svojim pulenima na poluvremenu.

Uraganski su u nastavak igre krenule 'lisice'. U 50. minuti odlično je Alisson skinuo 1 na 1 situaciju Maddisonu da bi dvije minute kasnije lopta 'plesala' po crti nakon udarca glavom Maguirea. Opasno je živio Liverpool, ali gol nisu primili. dvojbena situacija bila je u 58. minuti kad je u kaznenom prostoru srušen Naby Keita, a sudac Atkinson pokazao je samo na gol aut.

Zabrinuta je bila publika na Anfieldu jer njihovi miljenici u drugom poluvremenu nisu izgledali dobro. Probudili su se 15 minuta prije kraja kad je odlično pucao Roberto Firmino, ali još je bolje obranio Schmeichel. Čvrsta obrana Leicestera nije dala Salahu, Firminu ni Maneu boljih prilika u završetku utakmice.

Posebno se istaknuo Choudhury (21) koji je u nekoliko situacija reagirao odličnim klizećim startovima na zaleđenom terenu. Nakon 94. minute igre sudac Atkinskon označio je kraj susreta, a oni u plavom manchesterskom taboru odahnuli su i zahvalili Leicesteru.

Bournemouth deklasirao Chelsea

Za iznenađenje kola pobrinuo se Bournemouth koji je deklasirao Chelsea sa 4-0. Domaćin je poveo u 47. minuti golom Joshue Kinga na asistenciju Davida Brooksa, a odličnu predstavu Brooks je okrunio golom u 63. minuti za 2-0. King je u 74. minuti povisio na 3-0, a u posljednjim trenucima susreta Charlie Daniels je zabio za 4-0. Mateo Kovačić je igrao do 77. minute.

Premier League - AFC Bournemouth v Chelsea

Tottenham je gubio od Watforda, ali je u posljednjih 10 minuta zabio dva gola za preokret i pobjedu 2-1. Gosti su poveli u 38. minuti golom Craiga Cathcarta, izjednačio je Son Heung-Min u 80. minuti, a pobjedu londonskom sastavu donio je Fernando Llorente u 87. minuti.

Na ljestvici vodi Liverpool sa 61 bodom, Manchester City na drugom mjestu ima peti bodova manje, a treći je Tottenham sa 54 boda.