Ciudad Real pao u svojoj dvorani, Kiel u prednosti

1

U prvoj utakmici finala rukometne Lige prvaka, njemački Kiel je pobijedio Metličićev Ciudad 29-27 i napravio veliki korak prema obrani naslova

Bio je to rukomet na najvišoj mogućoj razini. Atomski rukomet, apsolutno. Karabatić, Andersson, Lovgren, Ahlm, Omeyer i društvo s jedne strane, a s druge Rutenka, Entrerrios, Steffanson, Šterbik, Urios... Veliki dio onoga najboljega što rukomet može ponuditi. A u tom velikom ogledu bolje se snašao Kiel, na čijoj klupi već punih 15 godina sjedi hrvatski trener Noka Serdarušić. Našao je Noka rješenje i za iskusne Španjolce i uzvrat očekuje s dva gola viška.
Petnaest minuta trebalo je Ciudad Realu da prvi put povede. Islanđanin Steffanson zabio je iz sedmerca za 9-8 i činilo se da će Španjolci pred svojim navijačima nastaviti dominirati. No to se nije dogodilo. Iako je Cuidadov golman Arpad Šterbik u prvom poluvremenu imao deset, a Kielovi vratari zajedno samo tri obrane, Ciudad nikako nije mogao do prednosti. I na odmor je s golom prednosti otišla njemačka momčad.
Nakon četrnaest minuta nastavka Ciudad je imao 22-20, malo kasnije i 23-21. No tada je "poludio" Henry Omeyer, obranio je četiri lopte u nizu i Kiel je polako ponovno došao do prednosti. Predvođeni nevjerojatnim Nikolom Karabatićem, Kiel je četiri minute kraja prvi put imao i tri gola razlike. Do kraja su sigurno čuvali vodstvo, pri čemu su promašili i šut za četiri razlike. No i konačnih plus dva je prednost koju će Ciudad teško dostići pred prepunom dvoranom u Njemačkoj...