Komentari 21

Clippersi ludom serijom 72-37 okrenuli Warriorse u Oaklandu!

2

Šampioni su 7,5 minuta prije kraja treće četvrtine imali 94-63, ali uništili su ih Lou Williams i Montrezl Harrel serijom 72-37! U Philadelphiji Sixersi su Brooklynu utrpali 145 poena i poravnali na 1-1

Doc Rivers i njegova 'banda' šokirali su žuto more od 20 tisuća u Oracle Areni koji su došli na feštu druge 'zajamčene' pobjede njihovog Golden Statea u seriji sa Clippersima. Šampioni su 29. minuti imali 94-63, ali tvrdoglavi veteran Lou Williams i neopterećeni Montrez Harrel zajedno su im utrpali 61 poen, Danilo Gallinari je dodao 24 i... Clippersi su okrenuli Warriorse i senzacionalno poravnali ovu seriju na 1-1!

Warriorsi sada, uz sve pozitivne NBA rekorde koje su oborili, drže i dva negativna: jedina su momčad koja je (2016.) ispustila 3-1 vodstvo u finalnoj seriji i jedina koja je u play-off utakmici izgubila nakon što je vodila 31 razlike. Landry Shamet je pogodio tricu za 133-131 15 sekundi prije kraja, Warriorsi su djelovali zbunjeno, Harrel je dodao još dva za 135-131 Clippersa što je bilo i njihovo najveće vodstvo na utakmici i konačni rezultat.

Naravno, Golden State ostaje velik favorit ne samo za pobjedu u ovoj seriji nego i za osvajanje naslova, ali jedna velika, doslovno povijesna večer otišla je na stranu Doca Riversa i njegovih Clippersa koji se sa 1-1 vraćaju na dvije uzastopne utakmice u Los Angelesu. Trijumfalno. Warriorsima su 19.5 minuta napravili seriju: 72-37!

Sixersi utrpali 145 poena

Philadelphia je također poravnala seriju prvog kruga play-offa sa Brooklynom i to utrpavši Netsima 145 poena, u jednom trenutku i sa +32 te sa konačnih +21: 145-123.

U gradu bratske ljubavi domaće je predvodio Ben Simmons koji je zabilježio triple-double: 18p, 10s i 12a. Joel Embiid (23p, 10s) I Tobias Harris (19-5-2) zatvorili su taj najvažniji trokut Sixersa i riješili stvar u utakmici br. 2 sa Netsima kod kojih je D'Angelo Russell za promjenu imao jednu običnu večer (16-2-2).

Ključna je bila treća četvrtina u kojoj je Philadelphia sa 51-23 izjednačila play-off rekord po poenima u jednoj četvrtini koji još od 1962. drže LA Lakersi.

NBA: Playoffs-Brooklyn Nets at Philadelphia 76ers