Komentari 19

Sučićev Salzburg izgubio od Wolfsburga, Chelsea pobijedio

Iako su aktualni europski prvaci imali jaku inicijativu na terenu, uspjeli su zabiti 'samo' jedan gol Malmöu, ali i to je bilo dovoljno za pobjedu (1-0). Hrvatski reprezentativac Luka Sučić nije bio te sreće u Njemačkoj

Pobjedama Chelseaja kod Malmöa (1-0), odnosno Wolfsburga kod kuće protiv Red Bull Salzburga (2-1), otvoreno je 4. kolo Lige prvaka. U skupini H Chelsea je ostvario treću pobjedu te je nakon 4-0 na domaćem terenu pobijedio švedskog prvaka i na njegovom terenu (1-0). Takav rezultat ne oslikava na pravi način događaje na travnjaku jer je aktualni pobjednik Lige prvaka bio puno bolji te je pogotovo do pogotka posve dominirao travnjakom.

Champions League - Group H - Malmo FF v Chelsea

Chelsea je nizao prilike, stezao je obruč oko svog domaćina i na kraju je Malmö pokleknuo u 56. minuti kada je Hakim Ziyech pogodio za 1-0. I nakon toga su gosti imali dobre šanse za povećanje prednosti, ali ostala je ta minimalna pobjeda. Ovom pobjedom Chelsea se bodovno izjednačio s Juventusom (po devet bodova) na vrhu ljestvice ove skupine, s tim da talijanska momčad ima utakmicu manje. Zenit je treći s tri boda, dok su Šveđani i dalje na nuli.

Zbog ozljede Mateo Kovačić nije igrao u ovom susretu za Chelsea, dok je Antonio Mirko Čolak odigrao svih 90 minuta za domaćina.

U skupini G Wolfsburg je na domaćem terenu pobijedio austrijskog prvaka Red Bull Salzburg 2-1 te mu je uzvratio za poraz u prošlom kolu kada su Austrijanci na svom terenu slavili 3-1. Wolfsburg je time spriječio dodatni bijeg vodećeg RB Salzburga na vrhu ljestvice koji ima sedam bodova. U igru za prolaz se definitivno uključio Wolfsburg koji ima pet bodova. Sevilla je na tri, Lille na dva boda, ali te dvije momčadi imaju utakmicu manje.

Champions League - Group G - VfL Wolfsburg v FC Salzburg

Već u 3. minuti Wolfsburg je poveo golom Bakua, ali je nakon pola sata igre Wöber izjednačio za goste. Ravnopravna utakmica odlučena je u 60. minuti, a tada je Nmecha zabio za premijernu pobjedu Wolfsburga. U završnici su gosti stisnuli, tražili su izjednačenje i bod, ali do cilja nisu stigli. U gostujućem sastavu hrvatski nogometaš Luka Sučić je igrao do 77. minute.