Copa America: Argentina i Meksiko lako među četiri

4

Argentina je pobijedila Peru 4-0, a Meksiko je uvjerljivo svladao Paragvaj 6-0. U polufinalu se sastaju Meksiko i Argentina te Brazil i Urugvaj

Argentina je pobijedila Peru 4-0 i plasirala se u polufinale Copa Americe. "Gaučosi" su igrali bez Hernana Crespa, a u napadu je igrao Tevez. Prvo poluvrijeme završilo je bez golova, ali s vrlo dobrom igrom Riquelmea i Messija. Riquelme je imao nekolko opasnih driblinga, a Tevez je imao dvije dobre prilike za gol. U drugom poluvremenu Riquelme na početku postiže prvi gol na utakmici. Na 2-0 povisuje Lionel Messi nakon lijepog Riquelmeova dodavanja. Javier Mascherano u 75. minuti zabija za 3-0, a konačan rezultat postavlja junak susreta Riquelme svojim drugim golom na kraju utakmice. Meksiko, koji cijeli turnir igra sjajno, podario je Paragvajcima šest komada u mreži i lako prošao među četiri najbolje reprezentacije Južne Amerike. Već na početku susreta isključen je golman Paragvaja Bobadilla, koji je srušio Neryja Castila, koji sigurno izvodi penal u 5. minuti. Na 2-0 povisuje Torrado (27'). Na poluvrijeme se odlazi s još jednim golom u mreži Pragvajaca, a strijelac je opet Castilo (38'). U drugom dijelu mreže su mirovale do 11 minuta prije kraja. Potom Ruiz (79'), Blanco (86'-11m) i Omar Bravo (90') zabijaju za konačnih 6-0. U polufinalu se sastaju upravo Argentina i Meksiko, a drugi su par Brazil i Urugvaj.