Komentari 2

Cordaz (40) opet zaigrao za Inter. Čekao je na to 19 godina

Cordaz (40) opet  zaigrao za Inter. Čekao je na to 19 godina

Na terenu Adriano, Fabio Canavarro, Ivan Cordoba, Javier Zanetti, Dejan Stanković, a na golu on, Alex Cordaz, tada talentirani 21-godišnji golman. Bio je treći golman Intera pa nenadano dobio priliku debitirati u prvoj utakmici polufinala talijanskog kupa 2004. godine protiv Juventusa. Ušao je u u igru 63. minuti umjesto Alvara Recobe nakon što je legendarni Francesco Toldo dobio crveni karton.

Bio mu je to prvi, ali i jedini nastup za Nerrazzure. Godinu kasnije otišao je u potrazi za minutažom, obišao brojne talijanske niželigaše, zarađivao za kruh i u Sloveniji, da bi se 2021. godine vratio u Inter kao treći golman. Prilike nije dobivao, bio je tu u slučaju nužde ako se ozlijede Onana i Handanovič, a definitivno je najpoznatiji ostao po tome kada je s Marcelom Brozovićem prošle sezone zapalio cigaretu nakon osvajanja Kupa.

Nakon 19 godina i preciznije, 7.059 dana, Cordaz (40) je konačno dočekao svojih pet minuta slave i novi nastup za Inter, ukupno drugi. Talijanski klub je subotu u posljednjem kolu Serie A pobijedio Torino (1-0) golom Marcela Brozovića, a trener Simone Inzaghi je dao priliku igračima koji su manje igrali pa je tako Cordaz ušao u igru u 65. minuti umjesto Samira Handanoviča, samo dvije minute kasnije nego prije 19 godina kada je debitirao.

Champions League - Group C - Bayern Munich v Inter Milan

Posla nije previše imao, ali se istaknuo u 71. minuti kada je obranio pokušaj Sanabrije i pomogao svojoj momčadi da osvoji tri boda. Bio mu je to vrlo vjerojatni i posljednji nastup za Inter jer mu ugovor istječe na ljeto.

Nije ostavio neki trag u talijanskom velikanu, ali zauvijek će mu u životopisu stajati da je za Inter odigrao prvu i posljednju utakmicu u karijeri. Dovoljno za pričati unucima.