Komentari 20

Derbi ispod svih očekivanja: Milan i Juve odigrali bez golova

3

Milan je bio bolji i bliži pobjedi, no domaćin nije uspio probiti obrambeni zid torinske "Stare dame". Koliko je Juventus bio opasan pokazuje i podatak kako torinski sastav nije uputio niti jedan udarac u okvir gola.

U derbiju 23. kola talijanskog nogometnog prvenstva Milan i Juventus su na San Siru odigrali bez golova, a za "Rossonere" je posljednjih 15 minuta  igrao hrvatski nogometaš Ante Rebić.

Serie A - AC Milan v Juventus

Milan je bio bolji i bliži pobjedi, no domaćin nije uspio probiti obrambeni zid torinske "Stare dame".

Koliko je Juventus bio opasan pokazuje i podatak kako torinski sastav nije uputio niti jedan udarac u okvir suparničkog gola.

Džeko spasio Inter u 90. minuti, derbi Lazija i Atalante podbacio

Za domaćine je od 75. minute zaigrao hrvatski nogometaš Ante Rebić.

VIDEO Rebić se unio sucu u lice nakon što je Milanu oduzeo gol za pobjedu. Spezia je uzela sve

U ranije odigranom susretu Roma je na gostovanju pobijedila Empoli sa 4-2 ostvarivši treću uzastopnu pobjedu u svim natjecanjima.

Momčad Josea Mourinha je pobjedu osigurala već nakon prvog poluvremena kojeg je dobila sa 4-0, pri čemu su gosti od 33. do 37. minute zabili tri gola.

Strijelci za rimskli klub zabili Tammy Abraham (24, 33), Sergio Oliveira (35) i Nicolo Zaniolo (37). U nastavku susreta Empoli je ublažio poraz golovima Andrea Pinamontija (55) i Nedima Bajramija (72).

Napoli je rutinski pobijedio "fenjeraša" Salernitanu sa 4-1. Golove za domaćine postigli su Juan Jesus (17), Dries Mertens (45+4-11m), Amir Rrahmani (47), te Lorenzo Insigne (53-11m), dok je za goste zabio Federico Bonazzoli (33).

Torino, našeg Jurića i Sassuolo su odigrali 1-1. Arnaldo Sanabria je u 16. minutio doveo domaćine u vodstvo, a izjednačio je Giacomo Raspadori u 88. minuti. Josip Brekalo je za Torino igrao do 70. minute kada je umjesto njega u igru ušao Marko Pjaca.

Spezija je pobijedila Sampdoriju sa 1-0, a gol odluke zabio je Daniele Verde u 69. minuti. Martin Erlić je u pobjedničkom sastavu igrao cijeli susret.

U prvom nedjeljnom susretu Cagliari i Fiorentina su igrali 1-1. Bila je to uzbudljiva utakmica na Sardiniji s dva gola, dva promašena penala i crvenim kartonom.

U osmoj minuti penal je promašio igrač gostiju Biraghi, a domaći su poveli u 47. minuti preko Brazilca Joao Pedra. Isti igrač je u 68. minuti promašio kazneni udarac, a Fiorentina ostala bez isključenoga Španjolca Odriozole.  U 75. minuti Fiorentina je izjednačila preko Sottila.

Na ljestvici vodi Inter sa 53 boda i susretom manje, dok Napoli i Milan imaju po 49 bodova. Atalanta je četvrta sa 43 boda, dok je Juventus peti sa 42 boda.