Komentari 55

Diego Costa brzo se uklopio; Fellaini donio pobjedu Unitedu

2

Chelsea je s 2-0 pobijedio Real Sociedad uz dva gola svojeg novog napadača, dok se Manchester United na Old Traffordu predstavio navijačima s 2-1 protiv Valencije

Jose Mourinho nije morao dugo čekati da Diego Costa počne zabijati na Stamford Bridgeu. Novi napadač Chelseaja u prvoj utakmici na domaćem stadionu zabio je dva gola u pobjedi protiv Real Sociedada (2-0) u prijateljskom susretu.

Costa je svoj dio posla odradio već u prvoj i sedmoj minuti, a nakon sat vremena prepustio je svoje mjesto Fernandu Torresu. Kolega iz reprezentacije nije se upisao u strijelce, jedinu pravu priliku poslao je glavom preko gola u drugom poluvremenu.

Manchester United također se pobjedom predstavio domaćim navijačima. Na Old Traffordu su igrači Louisa van Gaala pobijedili Valenciju s 2-1, u susretu u kojem su sva tri gola pala poslije odmora.

Poveo je United preko Fletchera u 49. minuti, Rodrigo je izjednačio u 71., a konačnih 2-1 postavio Fellaini u sudačkoj nadoknadi. Iako je Manchester imao 64 posto posjeda lopte, u okvir gola uputio je samo dva udarca i oba realizirao.