Komentari 111

Fiolić i Lecjaks srušili Lokose: Dinamo slavio 26 od 27 puta

6

NEPOBJEDIVI Nogometaši Lokomotive protiv Dinama ni 27. put nisu uspjeli upisati pobjedu. Dinamo je danas bio bolji golovima Fiolića i Lecjaksa, a vrlo dvojbeno bilo je zaleđe Krstanovića u 72. minuti

Dinamo je u dvoboju 16. kola u Maksimiru pred 1913 gledatelja svladao (2-0) Lokomotivu, tako prednost nad drugoplasiranim Osijekom povećao na 12 bodova. Strijelac u novoj pobjedi modrih bili su Ivan Fiolić i Jan Lecjaks koji je tako postigao prvijenac u plavom dresu. Modri su bili bolja momčad, no Dinamo je u dva navrata (Chago i Ivanušec) spašavao i Livaković. Zanimljivo, Mario Cvitanović od prve je minute na travnjak poslao Ademija i Antolića, no kapetansku traku ovoga puta iznenađujuće dao - Ademiju. Borna Sosa odigrao je jako dobru utakmicu, ali je zbog udarca u glavu zamijenjen na poluvremenu.

Dinamo je od prve minute djelovao opasno; prvo je Henriquez zakasnio na ubačaj Sose, a onda udarac Olma otišao pored gola. Modri su do prve ozbiljnije prigode stigli u 15. minuti. Stojanović je prizemno ubacio s desne strane, a Henriquez u naletu sa šest metara tukao preko gola. Dobro je onda u 17. minuti prošao, pa šutirao s lijeve strane Sosa, no Šemper je bio spreman. A onda su modri i poveli. Borna Sosa još je jednom probio svoju stranu, pa sjajnim dodavanjem pronašao Fiolića koji iz blizine zabija za 1:0...

Nogometaši Marija Cvitanovića nastavili su napadati, ali i prijetiti. Dani Olmo opasno je potegao iz daljine u 29. minuti, Šemper njegovu "bombu" uhvatio u ruke. Mladi Španjolac bio je previše škrt u 36. minuti, Olmo se odlučio na slabašan udarac s ruba kaznenog prostora; bolje da je na desnoj strani "ispoštivao" bolje postavljenog Gojaka. A onda veliki zicer i za Lokomotivu. Majer je sve lijepo napravio, pripremio čistu prigodu za Chagu čiji pokušaj sa samo sedan metara brani Livaković. Adrian Šemper u finišu prvog dijela upisao je još jednu lijepu obranu, zaustavio kvalitetan pokušaj Gojaka s 10-ak metara.

Dominik Livaković i u nastavku je morao biti na visokoj razini, vratar Dinama već je u 49. minuti odličnom reakcijom zaustavio opasan udarac Ivanušeca. I Lokomotiva je u drugom dijelu imala napadačkih izleta, nisu više momci Marija Tokića imali što izgubiti, pa smo u Maksimiru svjedočili prilično gledljivoj utakmici. Angelo Henriquez je jednom lijepo izbjegao zaleđe, pa stigao sam ispred Šempera koji ga je na vrijeme blokirao i skratio mu kut. Opasno je u 69. minuti potegao i Olmo, lopta je prošla pored stative nakon čega je Krstanović izašao sam pred golmana Livakovića, ali pomoćni sudac svirao je zaleđe koje je, u najmanju ruku, bilo dvojbeno.

Nikola Moro u igru je ušao u 69. minuti, a u osam minuta kasnije pripremio veliku prigodu za Henriqueza. Čileanski napadač sam se spustio prema Šemperu, pokušao ga prebaciti, ali njegov je pokušaj loba otišao preko gola. A onda je Lokomotiva ostala s igračem manje, Kolinger je u 80. minuti dobio drugi žuti karton. Dinamo je odmah pojačao ritam, veliku prigodu propustio Gojak. Kao i Moro čiji je udarac zaustavio Šemper. No, u samoj završnici odlična akcija Dinama, kombinirali su Antolić i Olmo, a konačnu pobjedu Dinama zaključio Lecjaks.