Dinamo lako u Zaprešiću, Osječani spasili bod

1

Dinamo je pobijedio 4-0 u Zaprešiću, a nakon remija Rijeke i Osijeka, 'modri' ostaju usamljeni na vrhu tablice s gol-razlikom 14-1

Dinamo je i u Zaprešiću nastavio niz svojih uvjerljivih prvenstvenih pobjeda. Šibenik je stradao 5-0, Zadar 5-1, a u subotu navečer 'modri' su bili bolji od Intera 4-0. Ukupno 14 golova u tri utakmice, nakon kojih se čini kako će Dinamovi nastupi ove sezone uglavnom biti predvidljive i nezanimljive. Istina, Dinamo je igrao protiv dva donedavna drugoligaša i oslabljenog Šibenika, ali svejedno zvuči impresivno. Serija u Zaprešiću otvorena je u 7. minuti golom Mandžukića, koji je zabio u sve tri prvenstvene utakmice. Nastavio je Modrić s 20-ak metara na dodavanje Tadića u 20. minuti, a prvo poluvrijeme zaključeno je golom Varaždinca Darija Jerteca. U nastavku je Inter pružio samo malo jači otpor, no Dinamo je tek odrađivao posao do kraja. Za četvrti gol, koji je pao u 66. minuti, najzaslužniji je odlični Marijo Mandžukić. Njegovo ubacivanje u mrežu je u gol skrenuo Interovac Ernard Skulić. U večernjem terminu igrali su i Rijeka i Osijek. U Gradskom vrtu 5.000 gledatelja vidjelo je odličnu utakmicu koja je u dramatičnom finišu završila 2-2. Dvoboj prepun ritma i prigoda u prvoj su fazi obilježili golovi Đalovića u 19. i Bule u 54. minuti. Rijeka je vodila 2-0 i držala sve u svojim rukama, no na 2-1 smanjio je Stjepan Jukić iz slobodnog udarca u 78. minuti. Nakon svega viđenoga ipak zasluženi bod Osječanima je donio Valentin Babić u 88. minuti golom glavom nakon kornera.