Komentari 145

Ma i nula je dobra! Dinamo bez poraza završio europsku jesen

29

'Modri' su na hladnom Maksimiru remizirali protiv Anderlechta 0-0, a prave prilike izostale su s obje strane. Dinamo je skupinu zaključio s 14 bodova, četiri pobjede i dva remija te nakon 49 godina čeka proljeće

U susretu posljednjeg, šestog kola D skupine Europske lige nogometaši Dinama su na stadionu Maksimir odigrali 0-0 protiv Anderlechta, no i prije zadnjeg kola osigurali su prvo mjesto u skupini i plasman u 16-inu finala.

POGLEDAJTE GALERIJU:

Zagreb: Dinamo i Anderlecht sastali se u 6. kolu Europske lige Zagreb: Dinamo i Anderlecht sastali se u 6. kolu Europske lige Zagreb: Dinamo i Anderlecht sastali se u 6. kolu Europske lige
41
| Foto: Slavko Midzor/PIXSELL

Dinamo je 'europsko proljeće' nakon 49 godina osigurao već u četvrtom kolu, a potom je u Istanbulu odigrao 0-0 protiv Fenerbahčea i tako osigurao prvo mjesto u skupini. U posljednjih 90 minuta 'modri' su mogli igrati bez stresa i bez pritiska, a nažalost odigrali su i bez golova. Za goste je cijeli susret odradio Ivan Santini, a Antonio Milić izašao je u 77. minuti. Obojica su dobili žute kartone.

POGLEDAJTE VIDEO:

11:13

Dinamo je šesnaestinu finala, odnosno europsko proljeće nakon 40 godina posta, osigurao već u četvrtom kolu pobjedom nad Spartak Trnavom početkom studenoga u Zagrebu (3-1), a remijem kod Fenerbahčea (0-0) u petom kolu i prvo mjesto skupine.

Bila je to siromašna utakmica bez prilika i bez ritma. Dinamo je imao inicijativu, ali niti jednom nije ozbiljnije ugrozio belgijska vrata.

25. minuti dobru akciju Dinama okončao je Hajrović udarcem daleko iznad vrata, a u 32. minuti je udarac Gojaka blokiran u posljednji trenutak. Bila su to jedina uzbuđenja u vrlo slabom prvom dijelu.

Niti drugi dio nije ponudio bolji nogomet. U 76. minuti Hajrović nije ukrotio loptu u situaciji kada je bio sam, u 78. minuti Stojanović je bio neodlučan, a minutu kasnije udarac glavom Rrahmanija nije bio dovoljno snažan da ugrozi belgijskoga vratara. U 82. minuti Livaković brani nezgodan udarac iz daljine Kayembea u prvoj opasnijoj akciji Anderlechta, a u 89. minuti udarac Bakkalija odlazi malo iznad grede.

Kad je ždrijeb Europske lige i koga sve Dinamo može izvući?

U drugom susretu iz ove skupine Spartak je u Trnavi pobijedio Fenerbahče sa 1-0, a pogodak odluke zabio je Kubilay Yilmaz u 41. minuti.

Dinamo je osvojio prvo mjesto sa 14 bodova, dalje ide i Fenerbahče koji je sakupio osam bodova, Spartak je treći sa sedam bodova, a Anderlecht posljednji s tri boda.

DINAMO - ANDERLECHT 0-0

DINAMO: Livaković; Stojanović, Theophile-Catherine, Dilaver, Leovac (Rrahmani, 46) ; Dani Olmo, Šunjić, Gojak; Oršić (Šitum, 89), Gavranović (Petković, 65), Hajrović

ANDERLECHT: Boeckx; Appiah, Bornauw (Delcroix, 63), Sanneh, Milić (Saelemaekers, 71) ; Gerkens, Kayembe, Morioka, Saief (Amuzu, 68); Bakkali, Santini