Komentari 6

Dinamo osvojio superkup: Vida spasio Kijevljane pred sam kraj

1

Dinamo se vratio u 80. minuti golom našeg Domagoja Vide koji se najbolje snašao poslije kornera svoje momčadi. Glavom je pogodio u mrežu Andreja Pjatova

Odesa je drugu godinu uzastopno ugostila utakmicu superkupa Ukrajine u kojem se tradicionalno sastaju prvak države i osvajač nacionalnog kupa.

Prošle sezone prvak Ukrajine bio je Dinamo, dok je Šahtar osvojio kup. Od danas su Kijevljani bogatiji za novi superkup jer su poslije boljeg izvođenja penala srušili 'rudare'.

Hrvatska je imala trojicu predstavnika u Odesi od prve minute. Šahtara je standardno predvodio kapetan Darijo Srna, dok je u napadu započeo i napadač Eduardo da Silva (igrao do 70. minute). U redovima Kijevljana, Domagoj Vida igrao je na poziciji stopera svih 90 minuta.

Poveo je klub iz Donjecka golom Brazilca Freda u 58. minuti gdje je legendarni Oleksandr Šovkovski mogao i bolje intervenirati. Međutim, Dinamo se vraća u 80. minuti golom našeg Domagoja Vide koji se najbolje snašao poslije kornera svoje momčadi. Glavom je pogodio u mrežu Andreja Pjatova.

Budući da je utakmica završila remijem (1-1), pristupilo se izvođenju penala. Tu su se bolje snašli aktualni prvaci Ukrajine te upisali svoj šesti superkup. Rekorder je baš Šahtar koji ih ima sedam.

• 1. serija: Srna zabija, Antunes također
  • 2. serija: Bernard šalje loptu preko gola, Morozjuk pogađa
  • 3. serija: Ismaily zabija po sredini, Pjatov zaustavlja udarac Garmaša
  • 4. serija: Fred zabija, Kačeridi također
  • 5. serija: Seleznjova zaustavlja legendarni Šovkovski, Moraes zabija