Komentari 53

Ante Čačić: Protiv PSG-a želim nešto više od dobrog dojma...

'Modri' su pobijedili 2-0 golovima Puljića i Čopa. Bili su anemični, a prvi udarac na utakmici uopće uputili se tek u 23. min. Ipak, i to je bilo dovoljno za rutinsko slavlje

Jako smo 'napaljeni', razbili su nas u Maksimiru, igrači su imali po pet šavova, rekao je Ante Čačić uoči utakmice 12. kola HNL-a u Zaprešiću.

Mislio je na utakmicu još u srpnju, a Inter ih tada 'istukao', odnio bod i pokvario atmosferu uoči Ludogoreca. Danas nisu imali šanse iako igra Dinama nije bila sjajna, utakmicu su odradili. Pobijedili su 2-0 i pobjegli drugoplasiranom Slaven Belupu na 7 bodova.

Nedostajao je sam gol u uvodnih pola sata da dojam bude potpun, rekao je Čačić

Čačić je ispremiješao sastav pa u momčadi nije bilo Vide (na bakinom sprovodu), Tonela, Beqiraja, a Sammir je ušao tek u posljednjih pola sata. 'Modri' su bili anemični, a prvi udarac na utakmici uputili se tek u 23. minuti.

Kako je vrijeme odmicalo igrali su sve bolje, a nadmoć su okrunili u 61. minuti. Sammir je prema golu Santinija uputio nešto između udarca i nabačaja, a na pravom mjestu se našao Puljić pa je s pet metara glavom loptu zakucao u mrežu. Brazilac i hrvatski reprezentativac Sammir je 30-ak sekundi prije te asistencije ušao u igru i pokazao da je ključan igrač.

Devet minuta prije kraja zabio je i Čop nakon akcije Sammira i Ibaneza. Udarcem s 10-ak metara loptu je pospremio u bliži kut.

Ovo su tri boda koja puno znače, zadovoljan sam iz više razloga, Dinamovom treneru svidjela se reakcija igrača

Inter već osam godina ne zna za pobjedu nad Dinamom, a kako su danas igrali, neće slaviti još toliko. Imali su jedan udarac u 90 minuta prema golu Kelave. Ipak, postoji olakotna okolnost, igrali su bez kapetana i najboljeg igrača Tomislava Šarića, a tijekom utakmice ozlijedila su im se tri stopera!

Posljednjih 16 minuta igrao je i Alen Halilović, a novu priliku možda dobije već u srijedu protiv PSG-a. Dinamovci igraju 3. kolo Lige prvaka na Maksimiru...

'Protiv PSG-a želim nešto više od dobrog dojma'

Igrali smo dobro cijelu utakmicu, dominirali i nizali prilike, a 1. poluvremenu su nedostajali tek golovi. U nastavku smo probili bunker i na koncu potpuno zasluženo došli do pobjede. Uostalom, Inter nije imao nijednu opasniju situaciju za naš gol tako da je naša pobjeda potpuno čista. Dva tjedna nismo imali utakmicu pa je normalno da je momčad malo izašla iz ritma, rekao je Čačić nakon utakmice pa nahvalio Sammira:

- Zaista je bio sjajan, a treba znati kako je jučer odradio jaki trening kao i danas ujutro kada su svi igrači koji su danas bili na klupi imali 60-minutni trening. On je odličan i bitan igrač naše momčadi i to je danas još jednom potvrdio.

Slijedi utakmica s PSG-om, ali bez Ademija koji je ozlijedio palac.

- Što reći o megamomčadi kao što je PSG? Počevši od klupe i izvrsnog Ancelottija pa do igrača koji su na terenu to je zaista top ekipa i kao takva za nas veliki test u kojem ćemo vidjeti koliko smo naučili iz prošle dvije utakmice. Učinit ćemo sve da svih 90 minuta budemo u utakmici, a nadam se da možemo napraviti i nešto više od dobrog dojma