Komentari 558

Modri se poigrali sa Šibenikom i vratili na vrh HNL-a! Petković zabio nakon više od 100 dana

9

Dinamo je u 26. kolu HT Prve lige na Maksimiru slavio protiv Šibenika s 3-0 i tako se vratio na vrh ljestvice nakon poraza od Osijeka u prošlom kolu. Petković je zabio iz voleja, a Bočkaj i Baturina prvijence

Nogometaši Dinama vratili su se na vrh prvenstvene ljestvice pobijedivši u subotu na Maksimiru Šibenik sa 3-0 (1-) u utakmici 26. kola Prve HNL.

Kopić vs. Scoria VIDEO

U dvoboju u kojem je Dinamo imao potpunu nadmoć vodstvo 'modrima' donio je Petar Bočkaj u 16. minuti, svojim prvim pogotkom u plavom dresu. Bruno Petković je u 58. minuti udvostručio prednost domaće momčadi, a konačnih 3-0 postavio je Martini Baturina, svojim prvijencom u seniorskoj momčadi.

Dinamo će postati odskočna daska za odlazak u - Osijek?

Momčad Željka Kopića od prve je minute pokazala da će Šibenčani iz Maksimira otići praznih ruku. Nakon nekoliko izglednih situacija iz kojih Dario Špikić nije uspio zatresti šibensku mrežu, u 16. minuti je pao prvi pogodak. Lopta je došla do Josipa Mišića koji je sa 25 metara sa desne strane ubacio na visinu peterca vidjevši utrčavanje Petra Bočkaja koji je u klizećem startu uspio zahvatiti loptu i poslati je pokraj Lovre Rogića.

Zagreb: GNK Dinamo i HNK Šibenik u 25. kolu Prve HNL Zagreb: GNK Dinamo i HNK Šibenik u 25. kolu Prve HNL

Franjić je u 23. minuti postigao pogodak, ali je bio u zaleđu, a u 28. minuti Špikić iz odlične prilike šalje loptu pokraj vratnice. Do kraja poluvremena Rogić je obranio udarac Oršića glavom, a azerbajdžanski napadač Emreli je pogodio gredu.

U 58. minuti Dinamo je došao do drugog pogotka. S desnog boka je u kazneni prostor ušao Stefan Ristovski dao povratnu loptu prema Bruni Petkoviću, a hrvatski reprezentativac ju je sa 14-15 metara preciznim i snažnim udarcem poslao pod gredu.

Zagreb: GNK Dinamo i HNK Šibenik u 25. kolu Prve HNL

S gotovo istog mjesta Dinamo je došao i do trećeg pogotka. U 76. minuti je nakon poduže akcije lopta došla do Martina Baturine koji se namjestio i lijevom nogom ju poslao u mrežu uz desnu vratnicu. Rogić se ispružio koliko je mogao, ali udarac je bio snažan i precizan.

'Bit će još gubljenja bodova. Ne vjerujem da će netko pobijediti sve utakmice do kraja sezone'

Tako su se 'modri' vratili na vrh ljestvice sa 53 boda. Toliko ima i Osijek, ali uz utakmicu više i lošiju gol-razliku. Treća je Rijeka sa 49 bodova, a četvrti Hajduk sa 47. Šibenik je na osmoj poziciji sa 26 bodova.

Utakmicu na Maksimiru sudio je Zdenko Lovrić iz Đakova.

HT Prva liga, 26. kolo 15.00 , Maksimir
Dinamo
Bočkaj 16' Petković 59' Baturina 77'
3 : 0
Šibenik

Kraaaaaaj! Dinamo je zasluženo slavio protiv Šibenika u 26. kolu HT Prve lige i vratio se na vrh tablice.

87'

Nove prilike Tolića i Andrića, no Rogić brani.

80'

Gol Šibenčana i dalje je na 'streljani'. Tolić je sada izvagao čuvara i gađao prvi kut, no promašio je.

77'

GOOOL! Dinamo je zabio i treći gol, a strijelac je bio mladi Martin Baturina (19). Bio je ovo njegov prijenac za seniorsku vrstu 'modrih'.