Komentari 9

Div je nezaustavljiv: Karlović u četvrtfinalu izbacio Kyrgiosa!

1

Bio je to njihov peti međusobni susret i prva pobjeda hrvatskog tenisača. Karlović će u polufinalu igrati protiv Amerikanca Tennysa Sandgrena koji je pobijedio Argentinca Guidu Pellu

Hrvatski tenisač Ivo Karlović plasirao se u polufinale ATP turnira u Houstonu nakon što je u četvrtfinalu pobijedio Australca Nicka Kyrgiosa 3-6, 6-2, 6-3.

Bio je to njihov peti međusobni susret i prva pobjeda hrvatskog tenisača. Australac je bio bolji u Cincinnatiju i Miamiju prošle godine, te u Kuala Lumpuru i na Australian Openu 2015. godine.

"Zločesti dečko" svjetskog tenisa, kako često zovu 22-godišnjeg Australca, je sjajno ušao u meč. Uz rani break poveo je 3-0, a potom sigurno obranio svoje servise i za 47 minuta dobio prvi set 6-3. U drugom setu Karlović je zaigrao daleko bolje i primirio je Australca. Karlović je u drugom setu dva puta uzeo servis svom suparniku, kod 3-2 i 5-2, te za 28 minuta dobio drugi set.

U odlučujućem, trećem setu Karlović je imao dvije break lopte u drugom gemu, te još dvije pri vodstvu 3-2, no Kyrgios se oba puta spasio. Treću priliku 'div sa Šalate' je dočekao u osmoj igri i ovoga puta nije pogriješio. Odigrao je sjajno i poveo 5-3, a potom na svoj servis bez izgubljenog poena zaključio set, a time i meč.

Karlović će u polufinalu igrati protiv Amerikanca Tennysa Sandgrena koji je pobijedio Argentinca Guidu Pellu 4-6, 7-5, 6-3. Bit će to njihov prvi međusobni susret.