Komentari 2

Domaćini do prve pobjede: Južna Afrika svladala Angolu

1

U prvoj utakmici 2. kola skupine A Afričkog kupa nacija Južnoafrička republika došla je do prve pobjede svladavši Angolu 2-0. Zabili su Sangweni i Majoro

Nogometaši Južnoafričke Republike, ovogodišnji domaćini Afričkog Kupa nacija, slavili su u srijedu prvi puta na natjecanju. U ogledu 2. kola skupine A nogometaši JAR-a su bili bolji od Angole 2-0.

U utakmicama prvoga kola, kada su igrali JAR - Kapeverdski otoci i Angola - Maroko, u 180 minuta nije bilo pogodaka. Ovom prilikom se mreža ipak tresla i to samo angolska. Prvo je Sangweni u 30. minuti sjajno dočekao loptu i iskosa, iz prve, pogodio za 1-0. U drugom dijelu, u 62. minuti, Majoro je potvrdio pobjedu domaćina, nakon što je provukao loptu pored suparničkog vratara i kompletne obrane.

Treba reći da ovakav rezultat možda i nije pravo mjerilo snaga na travnjaku jer je Angola bila najmanje ravnopravan suparnik. Manucho i Mateus su nizali prilike pred Khuneom, ali domaća je mreža za Angolce do kraja ostala začarana.

U nastavku dana ogled 2. kola će odigrati Maroko i Kapeverdski otoci.