Komentari 6

Domaćini slavili u Bundesligi: Werder i Bayer osvojili tri boda

1

Obje nedjeljne utakmice 10. kola njemačkog prvenstva otišle su na stranu domaćina. Werder je savladao Mainz 2-1, dok je Bayer na pobijedio Fortunu 3-2

Werder je do pobjede došao dvama golovima kapetan Aarona Hunta. Prvog je zabio u desetoj minuti desnicom nakon asistencije Nilsa Petersena, a drugog, pobjedničkog, ljevicom iz slobodnog udarca u 85. minuti s nekih dvadesetak metara. Bili su mu to četvrti i peti gol u sezoni, a Werderu četvrta pobjeda koja mu je donijela skok na sedmo mjesto na ljestvici.

Jedini strijelac za Mainz, za kojeg nije zaigrao ozlijeđeni Ivan Klasnić (nožni palac), bio je Adam Szalai, kojem je to bio osmi gol u sezoni.

Bayer Leverkusen je gostujuću pobjedu nad Bayernom u prošlom kolu potvrdio domaćim trijumfom nad Fortunom u utakmici u kojoj je od 65. minute igrao bez isključenog Simona Rolfesa. Zanimljivo, zaslužio je Rolfes isključenje nakon samo 79 sekundi po ulasku u igru, što je drugo najbrže isključenje u povijesti Bundeslige. Najbrže je isključen Marcel Titsch-Rivero, nakon samo 43 sekunde provedene na travnjaku.

Golove za "apotekare", koji su pobjedom skočili na četvrto mjesto ljestvice, zabili su Sidney Sam, Andre Schürrle i Adam Bodzek. Fortuni je ovo četvrti uzastopni bundesligaški poraz i peti u zadnjih šest kola.

Bundesliga, 10. kolo:

• Bayer Leverkusen - Fortuna Düsseldorf 3-2 (Sam 16, Schürrle 41, Castro 66 / Rafael 40, Bodzek 86)
  • Werder - Mainz 2-1 (Hunt 10, 85 / Szalai 64)