Komentari 8

Dragovoljci jure prema 1. HNL: U derbiju sredili izravnog rivala

Momčad iz Sigeta tri kola prije kraja prvenstva ima pet bodova prednosti ispred Rudeša i BSK Bijelog Brda koji, doduše, svoju utakmicu 31. kola tek treba odigrati protiv Međimurja

Borba u prvom rangu hrvatskog nogometa, bar što se tiče prvaka, je završila, no u 2. HNL se i dalje vodi neizvjesna borba za prvo mjesto, koje vodi u elitno društvo sljedeće sezone.

POGLEDAJTE VIDEO:

Zasad je najizgledniji povratak Hrvatskog dragovoljca. Momčad iz Sigeta je u 31. kolu slavila s 2-0 u gostima protiv Rudeša i pobjegla mu na pet bodova prednosti.

U prvom su poluvremenu mreže mirovale, a Rudeš je imao u 64. minuti priliku iz penala doći do vodstva, no Besart Abdurahimi je promašio cijeli gol.

Staro nogometno nepisano pravilo "ako ne iskoristiš svoje šanse, protivnik će te kazniti" se po tko zna koji put ponovilo pa je Dragovoljac prvo u 79. minuti poveo golom Luke Viduke da bi pitanje pobjednika u prvoj minuti sudačke nadoknade riješio Karlo Perić.