Komentari 9

E, to je golijada! Revijalka u Koprivnici uz 10 komada

4

Slaven Belupo je u uzvratnoj utakmici 2. pretkola Europske lige pobijedio Milano iz Kumanova 8-2 i prošao u sljedeću fazu natjecanja s ukupnih 12-2

Nogomet iz nekih prošlih vremena vidjeli su navijači Slaven Belupa u ogledu s Milanom. Doduše, ne onim 'pravim', ali i Milanu iz Kumanova treba zabiti osam komada. Rezultati poput ovog iz Koprivnice nekada su bili normalni, ali to 'nekada' znači u vrijeme Puskasa, Eusebija i društva. U modernom nogometu takvo što se ne viđa često, no Slaven Belupo je bio rastrčan i raspucan, a Milano bio i ostao - katastrofalan.
- Bilo bi lijepo sačuvati svoj gol - poželio je uoči utakmice trener Milivoj Bračun. Iako, nakon 4-0 u gostima ovakve želje zvuče kao traženje cilja u utakmici u kojoj je važno samo dovršiti već dovršeni posao. Nisu uspjeli nogometaši Slavena ostvariti trenerovu želju, malo se Bračun i ljutio, ali na kraju će mu sigurno nije žao. Za to doista nema razloga.
Do 15 minuta prije kraja izgledalo je to kao jedna sasvim obična utakmica. Vodio je Belupo 3-1 golovima Poredskog, Vručine i Tepurića, Makedonci su smanjili preko Stojanovića. A onda - golijada svih golijada. U samo sedam minuta palo je pet golova, sijevalo je sa svih strana, do kraja ukupno sedam. Tepurić je zabio još jedanput, Vojnović je pogađao dvaput, a zabijali su još i Gregurina i Jurić. Lakše je nabrojati one koji nisu zabili... No uz sve te golove domaćina, potez utakmice je djelo gostiju. Točnije, njegov autor je stanoviti Alimi. U 75. minuti je zatvorio oči i opalio s 25 metara. Vjerojatno se nije ni sam tome nadao, ali ušlo je.
U trećem pretkolu Slaven Belupo će u Norvešku. Dok je Slaven demolirao Milano, Trömso je sigurno kročio prema pobjedi protiv Dinama iz Minska. Nakon 1-1 iz prve utakmice, Norvežani su slavili 4-1 na svom travnjaku. Poveli su golom Tommyja Knarvika već u 2. minuti, pa povisili vodstvo u 14 minuta prije kraja. Bjelorusi su zaprijetili preko Mbanangoyea u 83., no u posljednje dvije minute posao su dovršili opet Knarvik i Moldskred.