Komentari 3

El Nino odnio Liverpool u četvrtfinale Lige prvaka

9

Fernando Torres je postigao lijep gol za pobjedu Liverpoola protiv Intera (1-0) na San Siru. Redsi s ukupnih 3-0 u dvije utakmice idu u četvrtfinale

Liverpool je posljednji četvrtfinalist Lige prvaka. Inter nije uspio nadoknaditi prednost od dva gola s Anfielda. Redsi su slavili i u drugom susretu, a gol odluke postigao je mladi Španjolac Fernando Torres. Talijanski prvaci su kao i na Anfieldu ostali s igračem manje jer je Burdisso u 50. minuti zaradio drugi žuti karton i isključenje. Počelo je sjajnom prilikom za domaće. Cruz (9.) je "odapeo" nakon asistencije Ibrahimovića, ali je golman Redsa Pepe Reina dobro reagirao i obranio udarac. Petnaestak minuta poslije Liverpool uzvraća. Babel je izbio sam pred Cesara, koji istrčava i sprječava siguran gol. Nakon tri minute opet Interov golman brani udarac Torresa s lijeve strane. Do kraja prvog poluvremena Cruz je promašio dvije izgledne prilike da dovede Inter u vodstvo, a Kuyt je dva puta imao situacije iz kojih se moglo ozbiljnije zaprijetiti, ali nije bio konkretan. Već nakon pet minuta u drugom dijelu Burdisso je neoprezno startao na Brazilca Lucasa, a sudac mu je pokazao drugi žuti karton i poslao ga u svlačionicu. To mu je bila prva europska utakmica za Inter nakon tučnjave prošle godine u Valenciji zbog koje je zaradio suspenziju od šest utakmica. No Inter se nije predavao. Ibrahimović prima loptu nakon pogreške Škrtela i promašuje dobru priliku (56.). A u 63. minuti je sve odlučeno. Torres je primio loptu na šesnaestak metara, sjajno se okrenuo i poslao loptu u bliži kut golmana Cesara. To je značilo da bi Interu za plasman dalje trebalo četiri gola, što je, s obzirom na igrača manje, bila nemoguća misija. Do kraja utakmice smo vidjeli još jednu priliku Ibrahimovića, no rezultat se nije mijenjao. Redsi s ukupnih 3-0 iz dvije utakmice idu u četvtrfinale. Liverpool je četvrti engleski klub u četvrtfinalu Lige prvaka (Chelsea, Manchester United, Arsenal, Liverpool). Ždrijeb parova četvrtfinala je u petak u Nyonu.