Englezi Kazahstanu lako "utrpali" čak pet komada

1

Nakon velikog mučenja u prvom poluvremenu na Wembleyu, Engleska je efikasnom igrom u nastavu uvjerljivo pobijedila Kazahstan s 5-1

Do 52. minute ogleda s Kazahstanom engleski izbornik Fabio Capello i navijači ''Gordog Albiona''na Wembleyu strepili su hoće li njihova momčad uspjeti slomiti otpor Kazahstana. Do tog trenutka Engleska nikako nije uspijevala složiti neku suvislu akciju koja bi rezultirala pogotkom. Štoviše, gotovo bismo rekli da je utakmica bila ravnopravna. A onda je Englezima procurilo. U 52. minuti nakon kornera s desne strane je vratar Kazahstana Mokin zaplivao u prazno, a kapetan Rio Ferdinand poentirao je glavom za 1-0. U 65. minuti je nakon slobodnog udarca Lamparda gostujući branič Kuhma glavom prevario svog vratara i zabio autogol za vodstvo Engleske 2-0. Tom prilikom u duelu s Kuhmom bio je Wayne Rooney. Tada se činilo da su Englezi napokon uspjeli trasirati put prema pobjedi, ali se za dramatiku pobrinuo Ashley Cole koji je, ničim izazvan, u 68. minuti dugom loptom proigrao kazahstanskog reprezentativca Kukejeva, a ovaj je pogodio za smanjenje na 2-1. Tada je na scenu stupio Wayne Rooney, i s dva pogotka, u 77. i 86. minuti, riješio sve dvojbe. Prvog je zabio glavom nakon centaršuta Browna s desne strane, a drugom je kumovao David Beckham, koji je u igru ušao u 79. minuti. Beckham je izveo slobodni udarac s desne strane, a Rooney je nakon gužve u kaznenom prostoru gostiju prisebno loptu poslao u mrežu. Konačnih 5-1 postavio je Jermain Defoe u 90. minuti. Engleska je u drugom poluvremenu popravila jako loš i nedorečen dojam iz prvih 45 minuta. Konačni rezultat 5-1 ipak je puno uvjerljiviji od igre koju je u ovoj utakmici pokazala družina Fabija Capella. Engleska sada ima maksimalnih 9 bodova, a Kazahstan je u četvrtom nastupu pretrpio treći poraz.

ENGLESKA – KAZAHSTAN 5-1 (Ferdinand 52, Kuhma ag 65, Rooney 77, 86, Defoe 90 / Kukejev 68)