Komentari 3

Euro 2008: Škotima bodovi u Parizu, Ruud zabio Ottu

5

Škoti su šokirali Francuze, Di Natale je donio bodove Talijanima u Kijevu, van Nistelrooy porazio Albance u sudačkoj nadoknadi...

Najveće iznenađenje kvalifikacijske večeri dogodilo se u Parizu. Škotska je golom McFaddena minimalno pobijedila Francusku i potpuno zakomplicirala situaciju u skupini B. Izbili su Škoti na prvo mjesto i do kraja će se voditi pravi troboj između Škota, Francuza i Talijana. A svjetski prvaci Talijani gostovali su u Kijevu. Ukrajinci predvođeni Ševčenkom napravili su im dosta problema, no u plavom dresu večeras je igrao - Antonio Di Natale. Napadač Udinesea doveo je Italiju u vodstvo potkraj prvog poluvremena. Dvadeset minuta prije kraja izjednačio je Ševčenko, no ponovno se 'ukazao' Di Natale. U 77. minuti zabio je za tri vrijedna boda. BiH je ponovno neugodno iznenadila i izgubila doma od Moldavije. Umalo su iznenađenje napravili Albanci u Tirani. Tamo su gostovali Nizozemci, a golova nije bilo više od 90 minuta. U sudačkoj nadoknadi pogodio je van Nistelrooy i spasio 'Oranje'. Norvežani i Grci su remizirali nakon što su gosti dva puta vodili.

SKUPINA A:
Kazahstan - Belgija 2-2 (Byakov '39, Irismetov '42 / Geraerts '12, Mirallas '23)
Finska - Poljska 0-0
Portugal - Srbija 1-1 (Simao '11 / Ivanović '86)
POREDAK: Poljska 21, Finska 19, Portugal 17, Srbija 16, Belgija 11, Armenija 9, Kazahstan 7, Azerbajdžan 5.

SKUPINA B:
Litva - Farski otoci 2-1 (Jankauskas '8, Danilevicius '53 / Jacobsen '90)
Ukrajina - Italija 1-2 (Ševčenko '71 / Di Natale '40, 77)
Francuska - Škotska 0-1 (McFadden '64)
POREDAK: Škotska 21, Italija 20, Francuska 19, Ukrajina 13, Litva 10, Gruzija 7, Farski otoci 0.

SKUPINA C:
Norveška - Grčka 2-2 (Carew '15, Riise '39 / Kyrgiakos '7, '29)
Turska - Mađarska 2-0 (Unal '68, Aurelio '72)
BiH - Moldavija 0-1 (Bugaev '22)
POREDAK: Grčka 19, Turska 17, Norveška 17, BiH 13, Mađarska 9, Moldavija 5, Malta 5.

SKUPINA D:
Slovačka - Wales 2-5 (Mintal '12, '57 / Eastwood '22, Bellamy '34, '41, Durica '78-ag, Davis '90)
Cipar - San Marino 3-0 (Makrides '15, Aloneftis '41, '90)
Češka - Irska 1-0 (Jankulovski '15)
POREDAK: Njemačka 22, Češka 20, Irska 14, Slovačka 10, Wales 10, Cipar 10, San Marino 0.