Euroliga: Ključne pobjede su upisali Real i Maccabi

1

Košarkaši Reala, kao i Maccabija osigurali su četvrtfinale Eurolige jer su u pretposljednjem kolu upisali pobjede protiv Montepaschija i Efesa

Košarkaši Reala i Maccabija plasirali su se u četvrtfinale Eurolige iz najizjednačenije skupine F Topa 16. U ovom kolu je Maccabi pobijedio Montepaschi Sienu 97-82, a Real u gostima Efes Pilsen 77-75. U posljednjem kolu se sastaju Real i Maccabi, te će pobjednik tog ogleda zauzeti prvo mjesto skupine. Poraženi čak ne mora strahovati za drugu poziciju jer i Real i Maccabi imaju bolje međusobne omjer od Montepaschi Siene i Efes Pilsena. Hrvatski košarkaš Mario Kasun dugo je vremena prijetio Realu, jer je sa 13 poena (šut iz igre 6-10 uz 1-2 sa slobodnih bacanja) i 11 skokova bio najbolji pojedinac istanbulske momčadi. No, Real je cijelo vrijeme vodio, na poluvremenu sa čak 44-29, te je zasluženo izborio pobjedu na vrućem parketu. S pet uzastopnih poena Slovenca Nachbara Efes se sekundu prije kraja približio na 76-75, ali dalje od toga nisu mogli. Kod gostiju je 6 poena ubacio hrvatski centar Ante Tomić za 12 minuta igre, uz šut 3-5, te je upisao i jedan skok, te dvije izgubljene lopte. Sa 16 poena i 11 skokova najbolji je, pak, bio Jorge Garbajosa. Maccabi je strašnom igrom u posljednjoj četvrtini (43-25) pobijedio Montepaschi Sienu 97-82 i tako upisao treću domaću pobjedu, ali i nadišao vlastiti poraz u Sieni (76-72). Još početkom zadnje četvrtine je momčad iz Siene bila u egalu, ali nakon toga se razgoropadio nekadašnji igrač Cibone Alan Anderson, te odveo telavivsku momčad do uvjerljivog uspjeha. Utakmicu je Anderson završio sa 24 poena, dok je Chuck Eidson u pobjedu ugradio 16 poena, pet skokova i četiri asistencije. Važne trice je u posljednjem periodu za domaće postigao i Bluthenthal. Kod gostiju je najbolji bio Henry Domercant sa 21 poenom.