"Farmaceuti" se porazom oprostili od Kupa Uefe

2

Nogometaši Slavena Belupa izgubili su i uzvratni susret drugog pretkola Kupa Uefe od Galatasaraya 2-1 i oprostili se od Europe

Nogometaši koprivničkog Slaven Belupa oprostili su se od Kupa Uefe. Turski Galatasaray bio je bolji i u uzvratnom susretu drugog pretkola Kupa Uefe 2-1. Galatasaray je bolje otvorio utakmicu. Imali su priliku za gol već u 9. minuti kad prvo Iveša brani udarac Şüküra, a u sljedećem napadu su pogodili i gredu. I minutu kasnije su poveli. Brazilac Lincoln prolazi sjajnim driblingom i dodaje do Ümita Karana, kojem nije bilo teško pogoditi mrežu. Turci su i u 27. minuti opet imali odličnu prigodu kad nakon nekoliko dodavanja Lincolna i Şüküra, na povratnu loptu natrčava Sabri, ali se lopta od Bošnjaka odbija u korner. U 36. minuti je Kresinger odličnom loptom proigrao Asima Šehića, kojeg na vrhu kaznenog prostora ruši domaći golman. Stjepan Poljak je precizan s bijele točke za izjednačenje. No slavlje nije dugo trajalo jer već u sljedećoj minuti Şükür izvrsnim volejem zabija za 2-1 s kojim se i odlazi na odmor. U drugom dijelu smo gledali bolji Slaven nego u prvih 45 minuta, koji je ulaskom Srebrenka Posavca i Bojana Vručine poboljšao svoju igru, ali to je bilo nedovoljno za prolaz. Turci su pak imali nekoliko dobrih prigoda. Şükür i dvaput Hasan Sas su odlično pucali, ali je izvrsni Vanja Iveša obranio, a pogodili su i vratnicu u 71. minuti. Kod Slavena je Srebrenko Posavec odlično pucao iz slobodnog udarca (82.'), ali golman Orkun je skrenuo loptu u korner. Galatasaray odlazi dalje i u petak će doznati svog sljedećeg protivnika u prvom kolu. SASTAVI GALATASARAY: Orkun - Ugur, Servet, Song, Volkan (od 46.' Baris) - Hasan Sas, Sabri, Lincoln, Ayhan - Hakan Şükür (od 89. Serkan), Ümit Karan (od 90.' Okan) SLAVEN BELUPO: Iveša - Poldrugač, Božac, Radeljić, Radiček - Poljak, Sopić, Jajalo, Bošnjak (od 65.' Posavec) - Šehić (od 52.' Vručina), Kresinger (od 74.' Tepurić)