Komentari 13

Federer rasplakao Murraya i uzeo svoj 16. Grand Slam

16

Mogu plakati kao Roger, ali žao mi je što ne mogu igrati kao on. Ispričavam se svima u domovini što nisam uspio, plakao je Murray poslije finala...

Nisam očekivao ovako jednosmjerno finale. Mislio sam da Murray može barem osvojiti set, rekao je Mats Wilander, trostruki pobjednik Australian Opena, nakon što je Roger Federer 6-3, 6-4, 7-6 (11) pobijedio Andyja Murraya u finalu Australian Opena.
Finale, koje je trajalo 161 minutu, bilo je u znaku samo jednog tenisača. Švicarskog "čarobnjaka" koji je proslavio svoj 16. Grand Slam turnir u karijeri...
Švicarac je više potezao, zabio je 46 winnera (46-29), ali i napravio je više neforsiranih grešaka (42-36). Osvojio je 16 poena više od protivnika (116-100). Murray je u trećem setu imao 5-2, u tie-breaku je imao 6-4, te još dvije set lopte. Ali nije uspio barem produžiti meč. Murrayju je ovo drugo Grand Slam finale, izgubio je od Federera i na US Opena. Na kraju su potekle i suze
- Mogu plakati kao Roger, ali šteta što ne mogu igrati kao on. Ispričavam se svima u domovini što nisam uspio - plakao je Murray koji nije uspio završiti govor.
Prošle godine plakao je Federer, poraz od Rafe Nadala u finalu ga je dotukao. Sad se može i šaliti na svoj račun.
- Andy je ove godine barem najavio da će plakati, ja sam lani plakao bez najave - nasmijao je Švicarac publiku u prepunoj Rod Laver Areni. Njegova niska trofeja na Grand Slamu najveća u povijesti, najbliži mu je Pete Sampras sa 14 naslova. Andy Murray svoju prvu titulu još uvijek čeka. Federer ga je tješio:
- Igrao si sjajno tijekom cijeloga turnira. Ne brini, sigurno ćeš osvojiti Grand Slam, predobar si igrač da u tome ne bi uspio.
- Murray ništa nije mogao. Federer je najbolji u povijesti - pokušao je Greg Rusedski utješiti milijune Britanaca koji su očekivali prvu Grand Slam pobjedu od 1936. godine i Fred Perryja.