Komentari 2

Feuzu zlato u spustu, Clarey (41) postao najstariji medaljaš ikad

3

Samo 10 stotinki zaostao je 41-godišnji Clarey za Feuzom i preuzeo mjesto najstarijeg medaljaša u povijesti od Amerikanca Bodea Millera, koji je imao 36 godina kada je osvojio super-G broncu u 2014. godine

Švicarski skijaš Beat Feuz novi je olimpijski pobjednik u disciplini spust na ZOI u Pekingu. Feuz (34) je najbrže prošao stazom Yanqing ispred 41-godišnjeg Francuza Johan Clareya i Austrijanca Matthiasa Mayera.

Alpine Skiing - Men's Downhill

Utrka, koju je u nedjelju otkazana zbog vjetra, ovoga puta protekla je u vrlo dobrim uvjetima, sa sunčanom stazom bez imalo vjetra  Feuz je najbolje iskoristio te uvjete i slavio četiri dana prije svog 35. rođendana. Švicarac je u Južnoj Koreji prije četiri godine bio srebrni u super-G utrci i brončani u spustu.  Ima naslov svjetskog prvaka iz 2017. kod kuće, posljednja četiri mala kristalna globusa Svjetskog kupa u spustu, kao i ukupno šesnaest pobjeda u disciplini, no u Pekingu je došao do uspjeha karijere.

Samo 10 stotinki zaostao je 41-godišnji Clarey, koji je time postao najstariji olimpijski medaljonoša u alpskom skijanju, srušivši rekord Amerikanca Bode Millera, koji je imao 36 godina kada je osvojio super-G broncu u 2014. Olimpijski pobjednik iz 2014. Mayer zaostao samo 16 stotinki sekunde, što je bilo dovoljno za broncu.

Veliki favoriti za pobjedu nisu uspjeli doći do medalje, Norvežanin Aleksander Aamodt Kilde završio je peti (+0.51), a kao sedmi Švicarac Marco Odermatt (+0.71).  Spustaška utrka u Yanqing održala se na tri kilometra dugoj stazi s umjetnim snijegom, vijugajući između stijena i grmlja sušnog masiva, u zemlji koja nikada nije bila domaćin međunarodne utrke u alpskom skijanju.