Komentari 23

Flensburg nakon Barce skinuo i Kiel te postao europski prvak

1

Momčad Ljubomira Vranješa priredila je još jedno iznenađenje na završnom turniru Lige prvaka u Kölnu. U finalu su svladali favorizirane rukometaše Kiela s 30-28...

Rukometaši Flensburga napravili su još jednu senzaciju na završnom turniru Lige prvaka u Kölnu. Nakon što su u jučerašnjoj drami odigrali fantastičnu utakmicu protiv Barcelone gdje su prvo uspjeli izboriti produžetak, a nakon toga i sedmerce u kojima je Andersson skinuo udarac Nikole Karabatića za finale, danas su u finalnom susretu svladali i Kiel, koji je bez sumnje bio veliki favorit za osvajanje naslova i čiji su igrači, usput rečeno, imali više vremena za odmor. Utakmica pred 20.000 gledatelja u Lanxess Areni završila je rezultatom 30-28 (14-16).

Kiel je zapravo veći dio utakmice bio bolja momčad i vodio je većinu vremena, sve do prije polovice drugog poluvremena kada su igrači Flensburga kao u transu prvo sustigli, a onda i prestigli zaostatak. Ponovno je sjajan na golu bio Andersson koji je skidao kada god je to trebalo i na kraju sakupio 20 obrana.

Odvojio se Flensburg na plus četiri, no Kiel je nekako uspio smanjiti zaostatak na 25-26 kada je ponovno Andersson obranio nekoliko napada i odveo svoju momčad na 30-28 minutu prije kraja. Kiel se tada brani i pola minute prije kraja Vujin pokušava, no njegov udarac završava u bloku za veliko slavlje Flensburga koji je unatoč svim očekivanjima pobijedio oba glavna favorita koji su svi ljubitelji rukometa prije početka završnog turnira vidjeli u finalu te osvojio svoj prvi naslov europskog prvaka.

Najučinkovitiji u redovima pobjednika bili su Eggert i Svan sa sedam golova, dok je za Kiel šest golova zabio Palmarsson

U utakmici za treće mjesto Barcelona je svladala Veszprem 26-25, a najzaslužniji za takav ishod bio je bjeloruski igrač Sergej Rutenka koji je zabio 11 golova. U redovima Veszprema najučinkovitiji je bio Ilić sa sedam golova, a što se tiče hrvatskih igrača Mirko Alilović obranio je tri udarca, dok Renato Sulić nije nastupio zbog izravnog crvenog kartona koji je zaradio u polufinalnom susretu protiv Kiela.