Komentari 48

Formula 1: Vettelu 22. pobjeda, sjajan dan Lotusa u Bahreinu

5

Četvrta utrka sezone Svjetskog prvenstva Formule 1 na stazi Sakhir konačno je donijela veliko zadovoljstvo na lice dvostrukog svjetskog prvaka Sebastiana Vettela

Branitelj naslova i dvostruki svjetski prvak Nijemac Sebastian Vettel u Red Bullu pobjednik je Velike nagrade Bahreina, dok su preostala dva mjesta na pobjedničkom postolju zauzeli bolidi Lotusa...

Četvrta utrka sezone Svjetskog prvenstva Formule 1 na stazi Sakhir konačno je donijela veliko zadovoljstvo na lice dvostrukog svjetskog prvaka Sebastiana Vettela koji je pole-position na startu sačuvao tijekom 57 krugova za 22. pobjedu u karijeri i preuzimanje vodećeg mjesta u poretku.

No, priča dana svakako su bolidi Lotusa koji su osvojili drugo i treće mjesto, a dosta dugo je vodećem Vettelu opasno za vrat puhao još jedan bivši svjetski prvak Kimmi Räikkönen. Finac se s 11. mjesta na startu sjajno probio na drugu poziciju, dok je njegov momčadski kolega Romain Grosjean sa sedme ulovio treću poziciju.

Drugi vozač Red Bulla Australac Mark Webber pao je za jednu poziciji u odnosu na start gdje je bio treći.

Pobjednik prošle utrke Nico Rosberg u Mercedesu zauzeo je peto mjesto uz dva incidenta na stazi koji će biti naknadno pregledani. U prvom se navratu "naguravao" po stazi s Lewisom Hamiltonom, a drugi puta s Fernandom Alonsom.

Najveće razočaranje svojim su simpatizerima priredili vozači McLarena Britanci Jenson Button i Lewis Hamilton. Prvi je nastup u Bahreinu zbog kvara na motoru okončao u 55. krugu, dok je Hamilton završio utrku ali tek kao osmi.

Odličan nastup ubilježio je i Britanac Paul Di Resta koji je za upravljačem Force Indije bio šesti ispred pobjednika iz Malezije Fernanda Alonsa u Ferrariju.

Bodove su još osvojili drugi Felipe Massa u Ferarriju, te Nijemac Michael Schumacher u Mercedesu koji se unatoč startu s 22. pozicije domogao jednog boda.

Sljedeća utrka na rasporedu je 13. svibnja u Barceloni.

Vettel: Dobar start bio je ključ

Bila je to nevjerojatna utrka. Dobro smo startali, što je bilo ključno. Uspio sam se odvojiti od pratnje što se pokazalo kao dobra prednost jer smo uvijek mijenjali na već rabljene gume, komentirao je nakon utrke Vettel i dodao:

- Kimi je bio brz, kao i Romain. Bila je to teška utrka. Jednom kad mi je došao blizu mislio sam da će imati više od jednog pokušaja, ali na kraju sam uspio sačuvati razmak.