Francuz i Izraelac dobili Inter, Slaven došao do prve pobjede!

1

Mendy u 15. i Gordana u 34. imali su najbolje prilike za domaćina, a zasluženo je vodstvo stiglo u 41. minuti kada je brzonogi Bongongui prošao lijevom stranom i ubacio Mendyju za 1-0

Slaven Belupo i Inter odigrali su u reprezentativnoj stanci zaostalu utakmicu 4. kola HNL-a. U Koprivnici je domaćin slavio s 2:1.

Slaven je bio bolji u prvom poluvremenu, iako je najbolju šansu imao Inter kada je u šestoj minuti Postonjski iz slobodnog udarca s 25 metara pogodio gredu.

Mendy u 15. i Gordana u 34. imali su najbolje prilike za domaćina, a zasluženo je vodstvo stiglo u 41. minuti kada je brzonogi Bongongui prošao lijevom stranom i ubacio, žuti nisu očistili, a Mendy je pogodio za 1:0.

U 63. minuti možda se i prelomila utakmica: Inter je (opravdano?) tražio penal, trener Samir Toplak nikako se nije uspijevao smiriti te je isključen, a u 65. Slaven je zabio za 2:0.

Bačelić Grgić je gurnuo Gordani, a Izraelac je sjajno pogodio u donji kut s 20 metara.

Inter je smanjio na 2:1 u 71. minuti kada je nakon kornera glavom s prve stative pogodio Komnen Andrić.

Zaprešićani su otad pritiskali, Muhar je opasno pucao u 84. minuti... Ukupno je Inter imao više udaraca (8-5), u okvir (4-2), kornera (7-4) i posjed lopte (55:45), ali Slaven je ostvario prvu ovosezonsku pobjedu.

Slaven Belupo: Međimorec, Vidović (od 48. Bačelić Grgić), Aparicio, Gordana, Bongongui, Marković, Delić (od 61. Karamarko), Šarlija, Musa, Mendy, Bogojević. Trener Tomislav Ivković

Inter: Kelava, Dalić, Čeliković, Postonjski, Burzanović, Vukčević, Haramustek (od 82. Vuk), Andrić, Ćulum (od 55. Muhar), Rak, Valentić. Trener Samir Toplak

Poredak nakon 6 kola: Dinamo 14, Osijek 13, Rijeka 12, Lokomotiva 10, Gorica 10, Slaven 7, Inter 7, Hajduk 4, Istra 2, Rudeš 1.

VIDI OVO: Koji horoskopski znak je najbolji u krevetu?