Komentari 22

Gana obranila čast Afrike za povijesno četvrtfinale!

10

Gana je postigla najveći uspjeh u svojoj povijesti. Pobjedom nad Amerikancima u produžetku od 2-1 izborili su četvrtfinalni susret s Urugvajcima

Gana kao jedina preostala afrička reprezentacija sačuvala je obraz 'crnom kontinentu'. 'Crne zvijezde' slavile su protiv Amerikanaca u produžetku 2-1 nakon iscrpljujuće borbe. Gana je u drugom nastupu na svjetskim prvenstvima izborila prvo četvrtfinale u povijesti. Tim uspjehom Ganci su postali treća afrička momčad kojoj je to pošlo za rukom nakon Kameruna i Senegala. Sama utakmica bilo je vrlo neizvjesna, ali Gana se ipak pokazala prejakim protivnikom za SAD. Amerikanci su unatoč borbi od 120 minuta razočarali jer im je Gana tek u pojedinim trenucima dopustila da ozbiljnije zaprijete. Utakmica je tek počela, a Kevin Prince Boateng je u šestoj minuti munjevitim prodorom rasparao mrežu Amerikanaca. Gana je potpuno uzdrmala SAD u prvom poluvremenu, ali nisu uspjeli iskoristiti šanse za povećanje vodstva. Početak drugog poluvremena, a kad ono skroz druga priča. SAD furiozno pritišće što im se naposljetku isplatilo. Dempsey je srušen u 16-ercu, a Donovan izjednačuje iz penala. Po prilikama u drugom dijelu, utakmica je mogla prevagnuti na bilo koju stranu. Momčadi su ušle u produžetke kada šok na samom startu. Gyan je zabio svoj treći pogodak na turniru u 93. minuti i ugasio svaku američku nadu. Ameri su u zadnjim minutama stiskali, ali Gana je teško, ali zasluženo izborila pobjedu. U četvrtfinalnom susretu igrat će protiv uvjerljivog Urugvaja koji je svladao Južnu Koreju.