Komentari 40

Gavrin gol nakon 111 dana, za Talijane se mora puno bolje...

1

Napokon je ove sezone za Dinamo zabio Mario Gavranović. Bio mu je to prvi gol za Zagrepčane nakon 26. svibnja i dva komada Hajduku u posljednjem kolu prvenstva. Dinamo je pobijedio goste iz Pule 1-0

Čak se i poneki zvižduk čuo na poluvremenu utakmice s Istrom 1961 u Maksimiru. Bilo je to jedno od najslabijih poluvremena "modrih" ove sezone. Prema naprijed je još i dobro izgledalo, ali je u obrani bilo puno problema. Puljani su mogli zabiti gol-dva, potpuno šokirati Maksimir. Kevin Theophile-Catherine je inače miran, staložen i kvalitetan igrač, doista rijetko griješi, ali ovo nije bilo njegovo poluvrijeme. Daleko je najbolji dinamovac na terenu u prvih 45 minuta bio Nikola Moro. On i Danijel Zagorac, koji je maestralno obranio priliku Lončara u završnici prvog dijela. Moro je na kraju napustio igru zbog ozljede.

POGLEDAJTE VIDEO:

01:19

Nastavak je očekivano donio puno bolji Dinamo. Naravno da tako kvalitetna momčad ne može odigrati takva dva poluvremena u HNL-u. Nenad Bjelica je morao malo i očitati bukvicu svojim igračima, pojedince "razbuditi". Dinamo je na kraju pobijedio Istru osmi put zaredom u HNL-u. Mogli su Puljani zabiti za remi u 93. minuti.

Napokon je ove sezone za Dinamo zabio Mario Gavranović. Bio mu je to prvi gol za Dinamo nakon 26. svibnja i dva komada Hajduku u posljednjem kolu prvenstva. Mučio se mučio, a sad je napokon zabio. Ovo mu je drugi gol u razmaku od pet dana, zabio je i za Švicarsku protiv Gibraltara. Trebao mu je ovaj gol protiv Puljana, valjda će sad krenuti njegova serija. Sigurno se radi o sjajnom napadaču, kojega nije išlo u prva dva mjeseca sezone. Ovo mu je prvi gol za "modre" nakon 111 dana.

Ćuže počastio Dinamo, Gavro ga vratio na vrh uoči Atalante

Sad je zabio i to je činjenica koja jako raduje Nenada Bjelicu, koji je protiv Puljana odmarao Danija Olma, Dominika Livakovića, Petra Stojanovića, Izeta Hajrovića. Emira Dilavera i Arijana Ademija nije bilo zbog crvenih kartona. Jasno je kako će svi ovi nabrojani igrači od prve minute krenuti protiv Atalante u srijedu. Bruno Petković je dobio posljednjih 20-ak minuta. U danu kad je potpisao novi ugovor do 2024. godine i kad je dobio povišicu koju je itekako zaslužio. Imao je Bruno oko 250 tisuća eura godišnje, a prema novom ugovoru imat će oko 500-600 tisuća eura godišnje.

U srijedu će Maksimir biti pun, a protiv Istre je posjeta baš bila slaba. Na tribinama je bilo samo 2585 gledatelja, premalo. Ovaj je Dinamo prije srijede i prvoga kola Lige prvaka trebalo doći podržati barem 10-ak tisuća navijača. Nije, ali barem će u srijedu biti 30-ak tisuća. Naravno, Dinamo si protiv Atalante neće smjeti dopustiti ovako slabo poluvrijeme. Morat će puno bolje, u to ne sumnjamo. Atalanti će biti pakleno teško u Maksimiru.