Giriček postigao šest koševa u pobjedi Phoenixa

3

Phoenix je pobijedio Golden State 123-115, a u tom ogledu je Gordan Giriček ubacio prve trice u novom dresu. Prije ovog ogleda je gađao 0-6

Protiv Golden State je Giriček na terenu proveo 13 minuta i ubacio šest poena. Za dva nije niti gađao, dok je pogodio dvije od tri trice. Uz to je imao i dvije izgubljene lopte. Trice su donijele odluku u utakmici dvije najefikasnije momčadi NBA lige, jer Phoenix je u drugom poluvremenu pogodio sedam od dvanaest. Ukupno su na utakmici Steve Nash i Raja Bell pogodili osam od dvanaest. Ključnim se pokazala i treća četvrtina koju je Phoenix dobio 38-22, čime se njihova prednost popela na više od deset poena. Najbolji strijelac je kod domaćina bio Amare Stoudemire sa 36 poena i 11 skokova. Steve Nash je dodao 21 poen uz 13 asistencija. Kod Golden Statea standardno je najbolju igru pružio Baron Davis koji je ubacio 38 poena uz osam skokova i devet asistencija. Cleveland i LeBron James su izgubili drugu utakmicu zaredom. Poraženi su i kod Washingtona 101-99. Za domaćine se u momčad vratio Caron Butler (19 poena i šest skokova), dok je LeBron postigao 25 poena uz sedam skokova i asistencija, ali i sedam izgubljenih lopti. Za tri poena je James gađao loših 1-7. Sacramento je pobijedio Portland 96-85 i tako ga udaljio još više od doigravanja. Najbolji strijelac je kod domaćina bio Ron Artest sa 22 poena, ali je ponovno vrlo dobro domaćina vodio Slovenac Beno Udrih sa 14 poena, osam skokova i sedam asistencija.