Gojo i Karlović ispali u prvom kolu kvalifikacija za Wimbledon

Hrvatska više nema predstavnika u muškoj konkurenciji u kvalifikacijama Wimbledona, jer su već prvog dana poraženi 42-godišnji Zagrepčanin Ivo Karlović i 23-godišnji Slićanin Borna Gojo.

'Doktor Ivo' nije uspio doći ni blizu glavnom turniru Wimbledona i izgubio u dva seta na prvoj prepreci kao i mladi Borna Gojo.

Nadal propušta Wimbledon i OI!

Karlovića (ATP - 197.) je sa 6-3, 6-4 pobijedio 23-godišnji Rus Roman Safiuljin, 157. na ATP ljestvici, za što mu je bio dovoljan po jedan 'break' u svakom setu. Karloviću nije pomoglo ni to što je pogodio 75% prvih servisa, jer je Safiuljin iskoristio svoje prilike na reternu te iskoristio dvije od četiri prilike za 'break'. Karlović ih je imao tri i sve tri je propustio.

Wimbledon Tennis Championships 2015

Hrvatskom veteranu je ovo bio prvi nastup u wimbledonskim kvalifikacijama od 2003., kad ih je uspješno apsolvirao i potom u prvom kolu glavnog turnira na središnjem terenu pobijedio tadašnjeg branitelja naslova Australca Lleytona Hewitta.

Osaka otkazala i Wimbledon

Bolji od Borne Goje (ATP - 237.) bio je Australac Marc Polmans (ATP - 154.) koji je slavio sa 6-3, 6-3. Gojo je ostao bez ijedne prilike za 'break', a svoj je servis izgubio triput. U konkurenciji tenisačica Hrvatsku će u wimbledonskim kvalifikacijama predstavljati Ana Konjuh, Jana Fett i Tereza Mrdeža.