Komentari 28

Golčina od 200 milijuna funti! Fulham se spektakularno vratio

7

Joe Bryan, lijevi bek Fulhama, u cijelom dosadašnjem dijelu sezone Championshipa zabio je samo jedan gol, a onda je u finalu play-offa protiv Brentforda (2-1) zabio - dva. "Cottagersi" idu u Premiership

David ovaj put ipak nije uspio pobijediti Golijata. Fulham je u utakmici s najvećim ulogom u nogometnom svijetu na praznom Wembleyu pobijedio Brentford 2-1 uz spektakularan gol u produžetku i izborio povratak u Premiership. Ne manje važno, i zaradu koja bi se mogla popeti na astronomskih 200 milijuna funti.

POGLEDAJTE VIDEO: Bilićevi slave plasman u Premiership

WBA slavi ulazak u Premiership 01:05

Brentford, klub danskih vlasnika, u koji su umalo došli današnji sportski direktor Hajduka Ivan Kepčija i trener Istre Ivan Prelec, nije uspio do povijesnog plasmana u elitu. Fulham će tamo drugi put u tri sezone nakon što su, prije toga, četiri godine u nizu igrali u Championshipu.

Championship Play-Off Final - Brentford v Fulham
Malo je falilo da na Wembleyu danas sjede - Prelec i Kepčija!

Strijelac oba gola za "cottagerse" bio je Joe Bryan (26) u 105. minuti, posljednjoj u prvom produžetku. I kakav je gol to bio! Lijevi bek prevario je Brentfordova golmana Mareka Rodáka i s 40 metara, umjesto da uputi centaršut, pucao direktno u gol i fenomenalno pogodio.

Isti igrač zabio je i drugi u 117. minuti. Nakon duplog pasa s Aleksandrom Mitrovićem izbio je sam na golmana Brentforda i rutinski zabio za 2-1. Dva gola u samom finišu uzbudljive i nikad duže sezone, a do finala doigravanja sveukupno je zabio samo - jedan!

U samoj završnici Henrik Dalsgaard smanjio je na 2-1, došlo je i do gužve jer je Brentford želio pošto-poto krenuti po izjednačenje, ali vremena više nije bilo.

Brentfordovi analitičari imat će se čime baviti u stanci do iduće sezone jer imali su plasman u Premiership na pladnju, WBA Slavena Bilića u završnici glavnog dijela sezone ponudio mu je dvije šanse da pobjedom dođe do drugog mjesta. Ali, nakon sedam pobjeda u nizu nakon korona-stanke, izgubili su obje i otišli u play-off gdje su izgubili u produžetku.