Komentari 93

Kalik s dva gola okrenuo Slaven Belupo za svoj 24. rođendan

3

Gorica je slavila na trećem uzastopnom gostovanju u Koprivnici i tako, barem privremeno, zasjela na peto mjesto Prve HNL. Laušić je zabio za vodstvo Slavena, a Gorici je preokret donio slavljenik Kalik...

U prvoj utakmici 15. kola Prve HNL Gorica je kao gost svladala Slaven Belupo sa 2-1 (1-1).

Domaće je u vodstvo doveo Marin Laušić (43), no gosti su preokrenuli s dva pogotka glavom Anthonyja Kalika (45, 62).

Fran Brodić VIDEO

Slaven je do prednosti stigao uz veliku dozu sreće, Laušić je u 43. minuti prihvatio loptu na rubu kaznenog prostora, ušao u gostujući 16-erac i zatim okružen trojicom igrača Gorice uputio udarac. Lopta se odbila od jednog igrača u bloku i završila u mreži.

Zagrebački dečko: Igrao sam za Hrvatsku, a sad ću za Palestinu

No, samo dvije minute potom slavljenik Kalik, koji je u petak napunio 24 godine, poravnao je na 1-1 preusmjerivši glavom s pet metara ubačaj Fruka iz kuta u mrežu.

Koprivnica: Slaven Belupo i Gorica u 15. kolu prve HNL

Potpuni preokret dogodio se u 62. minuti, Keita je pobjegao domaćoj obrani po lijevom krilu i uputio ubačaj na koji je u punom trku natrčao Kalik i još jednom se upisao u strijelce.

'Preživljavao sam radeći kao poštar i soboslikar. U karanteni sam pročitao čak 19 knjiga...'

Peta Gorica sada ima 21 bod, kao i četvrti Hajduk koji je odigrao dvije utakmice manje, dok je Slaven Belupo pretposljednji deveti sa 10 bodova, tri više od posljednjeg Hrvatskog dragovoljca.

Na vrhu su Dinamo, Rijeka i Osijek sa po 27 bodova.

90+'

Uh, ovo je bilo blizu. Krstanović, koji danas inače igra svoju 300. HNL utakmicu pokušao je glavom, ali je bio neprecizan.

87'

Monjac je sada pucao snažno iz slobodnjaka, ali je Kotarski obranio njegov udarac. Slavenov pritisak traje i dalje.

81'

Živnuo je Slaven u završnici susreta, ali evo, sada ih je Gorica skoro potopila. Ponovno je pucao raspoloženi Fruk...

76'

Hadžiiić. Sada je opasno zaprijetio Slaven, ali Kotarski je odlično obranio. Čini se kako se domaćin probudio za završnicu susreta.

74'

Izašao je Laušić, naravno, nezadovoljan odlukom trenera Zekića. Slaven ima još 20-ak minuta ako ne želi i treći put u nizu izgubiti kod kuće od Gorice.