Komentari 110

Tri boda pred 500 navijača na Maksimiru! Volejčina Leovca...

1

Rapsodija prilika bila je u 90 minuta nogometa na Maksimiru. Golman Gorice Kahlina primio je tri gola, ali spasio je svoju momčad od još većeg poraza. Skidao je sve Petkoviću, spašavao od Hajre

U susretu 34. kola Prve HNL u Zagrebu su nogometaši Dinama svladali Goricu s 3-1 (2-1).

Prvak Dinamo je na Maksimiru slavio protiv Gorice, koja je ovim porazom sve dalje od plasmana u Europsku ligu.

Utakmica je počela vrlo efikasno i u prvih 25 minuta pala su čak tri gola. U 17. minuti je ubačaj Atiemwena u mrežu proslijedio Nikola Moro, a na 2-0 je četiri minute kasnije povećao Dani Olmo nakon precizne akcije i udarca sa 16 metara. U 21. minuti Gorica smanjuje preko Senegalca Cherifa Ndiayea. U 66. minuti igrač Gorice Suk je igrao rukom u svom šesnaestercu, a penal Bruna Petkovića brani vratar Kahlina,a četiri minute kasnije napadač Dinama je u idealnoj poziciji, ali Kahlina mu opet brani udarac.  U 71. minti Dinamo ipak vodi s 3-1 kada je Marin Leovac nakon kornera volejem s 16 metara pogodio lijevi kut vrata.

Gorica je ostala peta s 53 boda, tri manje od Osijeka i šest od Hajduka, a dokraja su još dva kola.

Pred 500 gledatelja na stadionu Maksimir sudio je Gabrilo.

Strijelci: 1-0 Moro (17), 2-0 Olmo (21), 2-1 NDiaye (25), 3-1 Leovac (71)

Promašeni penal: Petković (Din, 66)