Komentari 2

Goropadni Monaco razbio Metz

Momčad iz Kneževine nanizala je i petu utakmicu bez poraza, a drugu pobjedu. Četiri komada primio je Metz za priključak s vrhom u borbi za Ligu prvaka

U susretu 17. kola francuskog nogometnog prvenstva Monaco, kojeg vodi Niko Kovač je pobijedio Metz sa 4-0 produživši niz bez poraza na pet susreta.

Momčad iz Kneževine je povela već u 2. minuti golom Sofianea Diopa, a u završnici poluvremena na 2-0 je povisio Kevon Volland iz kaznenog udarca. Monaco je pobjedu potvrdio u 57. minuti kada je Gelson Martins zabio za 3-0, a konačnih 4-0 postavio je Wissam Ben Yedder u 87. minuti.

Niko Kovač u Monacu 03:25

U prvom nedjeljnom susretu Rennes je na gostovanju pobijedio St Etienne sa 5-0 uz sjajnu predstavu Lovre Majera koji je upisao tri asistencije.

Rennes su do pobjede koja ga je vratila na drugo mjesto ljestvice, vukli trostruki strijelac Martin Terrier i trostruki asistent Lovro Majer. Zanimljivo, Terrier je sva tri gola zabio upravo na Majerova dodavanja. Mladi hrvatski veznjak je tako postao prvi igrač u francuskom prvenstvu od 2006. godine koji je upisao tri asistencije i to sve tri istom igraču.

Terrier se upisao među strijelce u 22., 28. i 48. minuti, a strijelci su bili Macon (45-ag) i Ugochukwu (83).

U subotu je lider PSG na gostovanju kod Lensa odigrao 1-1 spasivši se poraza u zadnjim sekundama. Fofana je doveo Lens u vodstvo u 62. minuti, a 93. je izjednačio Wijnaldum.

Prvak Lille slavio je kod kuće protiv Troyesa s 2-1 autogolom Giraudona pet minuta prije kraja. Ivo Grbić je branio za domaći sastav.

Marseille je kod kuće izgubio od Bresta (1-2) kojemu je to čak šesta pobjeda u nizu. Duje Ćaleta Car je ostao na klupi domaćih.

Na ljestvici vodi PSG sa 42 boda, Rennes se vratio na drugo mjesto ljestvice sa 31 bodom, dok je na trećem mjestu Marseille sa 29 bodova i utakmicom manje.