ili Prijava Prijavi se
Najnovije vijesti iz Hrvatske i Svijeta na 24sata
0 komentara

Gvineja šokirala Maroko, Gana jedva protiv Namibije

Veliko iznenađenje je pobjeda Gvineje 3-2 protiv Maroka, a blizu iznenađenja bila je i Namibija. Gana je ipak slavila 1-0 i ima 6 bodova iz 2 kola

AFP
0 komentara

U prvome su kolu namučili Ganu i pali tek u sudačkoj nadoknadi, a u drugome šokirali favorizirani Maroko. Nogometaši Gvineje odlično su otvorili Kup nacija, a za njihovu prvu pobjedu najzaslužniji je napadač francuskoga St. Etiennea Pascal Feindouno. Zabio je prvi gol, namjestio drugi za 2-0, pa pogodio iz penala za 3-1. Marokancima je to bila nedostižna prednost i sada se moraju vaditi protiv domaćina u zadnjem kolu. Gvineja će drugu pobjedu i prolaz tražiti protiv Namibije, ali bez pomoći današnjega junaka Feindouna, koji je u 67. minuti dobio crveni karton zbog udaranja protivničkoga igrača.
A ta Namibija je tijesno izgubila od Gane u drugoj utakmici dana. Quincy je nabacio s desne strane, a Junior Agogo uz dosta sreće pogodio za tri boda. Bio je to jedini gol na utakmici, ali moglo je završiti i drugačije. Imali su Namibijci dvije odlične šanse u drugome poluvremenu, no nisu bili precizni. Nakon dva kola su bez boda i šansi za prolazak u drugi krug.

SKUPINA A, 2. KOLO:
GVINEJA – MAROKO 3-2 (Feindouno 11, 63–11m, Bangoura 59 / Aboucherouane 60, Ouaddou 90)
GANA – NAMIBIJA 1-0 (Agogo 41)