Komentari 1345

Hajduk ispao iz Konferencijske lige! Sahiti je samo nakratko odgodio novu blamažu 'bilih'

Hajduk  ispao iz Konferencijske lige! Sahiti je samo  nakratko odgodio novu blamažu 'bilih'
5

Hajduk je imao dva gola prednosti s Poljuda da bi Tobol utrpao tri gola u 11 minuta u Kazahstanu. Sahiti je zabio za nadu u sudačkoj nadoknadi, a onda je Tobol zabio za slavlje u 118. minuti

Očito je Jens Gustafsson mislio da će lako u 3. pretkolo Konferencijske lige, da lakše ozlijeđeni Marko Livaja ne treba Hajduku čak ni na klupi protiv Tobola. Opasno se prevario. Hajduk je izgubio od Tobola s 4-1 u Kostanayu i oprostio se od novoformirane Konferencijske lige.

Prosidba na Poljudu VIDEO

U prvom dijelu nije bilo golova što je značilo da Splićane dijeli tek 45 minuta od prolaska dalje, ali nešto se pitalo i Kazahstance!

'Ja otimam Hajduku Livaju? Pa planiram i dalje živjeti u Splitu!'

U razmaku od samo 11 minuta (56.-67.) Tobol je zabio tri gola! Prvo je Jovančić zabio nakon što je lopta od odbijanca prevarila Lovru Kalinića, a onda je Sergeev još dvaput zatresao mrežu Hajduka za nevjerojatan preokret.

Da drama bude veća, pobrinuo se Filip Krovinović koji je promašio penal u 70. minuti, a onda je Sahiti krasnim udarcem u sudačkoj utakmici spasio, ispostavilo se nakratko, Hajduk od nove blamaže.

U produžecima nije bilo bolje momčadi, ali Hajduk je bio taj koji se već pomirio s jedanaestercima. Tagybergen je u 118. s nekih 20-ak metara iskosa s lijeve strane zabio za slavlje Tobola. Kod drugog gola Kalinić nije ništa mogao, ali kod ostala tri... Trebao je i mogao puno bolje reagirati.

Ovaj poraz zadao je veliki udarac ambicijama Hajduka za ovu sezonu, a vjerojatno će njega netko i platiti. Slijede zanimljivi dani na Poljudu.

Hajduk će sigurno rasti, ova je momčad nakrcana kvalitetom...
Drugo pretkolo Konferencijske lige: Tobol-Hajduk 17.00 , Kostanay, Kazahstan
Tobol
Jovančić 56' Sergeev 61' 67' Tagybergen 118'
4 : 1
Hajduk
Sahiti 90+'
120'

Kraj u Kostanayu. Hajduk je ispao u drugom pretkolu Konferencijske lige. Nova blamaža Splićana...

118'

Nevjerojatno. Hajduk opet gubi. Tagybergen je pucao iskosa s 25 metara i probio mrežu Kalinića.

114'

Kako su se sada hajdukovci poigravali i izgubili loptu u opasnoj zoni, ali je napadač Tobola bio neprecizan.

107'

Dolček je ubacio neugodnu loptu nakon odličnog proigravanja Stipe Biuka, ali je golman Tobola na vrijeme izletio i pokupio loptu ispred napadača Hajduka.