Komentari 6

Hajduk pao na Šubićevcu, Ćiro izgubio u Vinkovcima

1

Šibenik je golom otpisanog “bilog tića” Frane Vitaića pobijedio Hajduk 1-0, Zadar je svladao Varteks, a Cibalia je bila bolja od Zagreba

Sigurno se Hajdukovi čelnici pitaju tko je potjerao braću Vitaić u prošloj sezoni - Ante im je zagorčao život u Osijekovu dresu, a u ovoj Frane u Šibenikovu dresu.  Cijela utakmica stala je u jedan jedini potez, šut Frane Vitaića sa 16 metara koji je odlučio pobjednika susreta na Šubićevcu. Sve ostalo bilo je za potpuni zaborav. Nemoć, neinventivnost, utakmica puna pogrešaka bila je prava antipropaganda nogometa. Pogotovo se to odnosi na Hajdukove igrače, koji su potpuno izgubili identitet pa ih je Torcida s tribina “nagradila” skandiranjem: “Igrajte pič..ce!”, ali i “Dobit ćete batine!”. Koliko je utakmica bila loša, dovoljno pokazuje to što su se djeca zabavljala bacanjem papirnatih aviončića na teren. Vjerojatno će se za utakmicom još dugo vući repovi oko nepriznatog Hajdukova gola, a “oko sokolovo” pitati je li Andrićev slobodni udarac Runje zaustavio ispred ili iza gol-crte.

ZADAR OSTAJE SENZACIJA, ĆIRO 'PAO' U VINKOVCIMA
Nakon prošlotjednog bljeska protiv Dinama, Varteks se u Stanovima ponovno vratio u karakteristično sivilo. Netaknutu mrežu uspjeli su zadržati nepune tri minute, kad Župan iz slobodnjaka vara Mađarića. Zadrani su u 58. minuti golom Eleza riješili utakmicu, a nemoćni Varteks, umjesto da se pokuša vratiti u utakmicu, od tog trenutka grčevito se spašava od još težeg poraza. “Krojači”, koji su samo šest dana prije zabili Dinamu četiri gola, još četiri velike šanse zapucali, u subotu se 90 minuta nisu sastali ni s poluprilikom.
Ćirin Zagreb već je u petoj minuti utakmice u Vinkovcima trasirao put ka petom prvenstvenom porazu. Malčić tad dovodi Cibaliju u vodstvo, no zagrebaši se Lovrekovim golom vraćaju već 13 minuta poslije. U 40. im Malčić ponovno zabija, a Maroslavac samo potvrđuje pobjedu.
Osijek je u Gradskom vrtu pobijedio Međimurje 4-0, a trostruki strijelac bio je Nikšić (19.', 79.', 90.'), a jedan gol zabio je Pavličić (42.'). Zaprešički Inter je slavio nad Slaven Belupom 1-0 Starčevićevim golom u 50. minuti.

REZULTATI:
Šibenik - Hajduk 1-0, Osijek - Međimurje 4-0, Zadar - Varteks 2-0, Cibalia - Zagreb 3-1, Inter - Slaven 1-0, Dinamo - Rijeka 1-0

1. Dinamo 10 9 0 1 33-9 27
2. Rijeka 10 6 2 2 20-10 20
3. Zadar 10 6 2 2 22-14 20
4. Slaven Belupo 10 5 1 4 18-11 16
5. Hajduk 10 4 4 2 16-11 16
6. Cibalia 10 4 2 4 11-12 14
7. Osijek 10 4 2 4 13-15 14
8. Šibenik 10 3 5 2 16-20 14