Hatt-trick Davida Ville u visokoj pobjedi Španjolske

1

Španjolci su pobijedili Rusiju 4-1 u prvoj utakmici skupine D i najavila kako je u stanju opravdati ulogu jednog od najvećih favorita Eura

Show Davida Ville u Innsbrucku! Što god je poželio, španjolski napadač je u ovoj utakmici uspijevao napraviti. Neumoljiv, precizan, točan. I dovoljno moćan da odvede svoju reprezentaciju do uvjerljive pobjede. I to protiv vrlo dobrog protivnika, Rusi su pokazali da mogu biti itekako opasni. No Španjolci su imali tog čudesnog Villu...
Fernando Torres je sve napravio u 20. minuti, izašao sam pred golmana Akinfejeva, pa gurnuo Villi, kojem nije bilo teško pogoditi prazan gol. Tko zna kako bi se utakmica rasplela da je Pavljučenko tri minute kasnije umjesto stative pogodio mrežu. No nije i kazna je stigla vrlo brzo. Minutu prije kraja poluvremena stigla je sjajna dubinska lopta, Villa ju je lijepo primio i bez previše razmišljanja zabio i svoj drugi gol.
Luis Aragones, isti onaj čovjek koji na Euro nije poveo Raula, ostavio je u ovoj utakmici Cesca Fabregasa na klupi. U igru ga je poslao u 53. minuti umjesto Torresa, a ovaj mu se prvi put odužio u 75. minuti. Fantastično je proigrao Villu, a ovaj je opet nepogrešiv. 3-0! Nakon kornera u 86. minuti Pavljučenko je zabio gol koji je oživio minimalne šanse Rusije, a promašili su Rusi dvije minute kasnije još jednu sjajnu šansu. A onda - opet Fabregas. Xavi je pucao, Akinfejev obranio, a Cesc u padu zabio glavom.
Impresivna predstava Španjolske, ali u prvom redu tog odličnog Ville, potpuno je u drugi plan bacila vrlo dobru igru Rusije. Imali su i Hiddinkovi nogometaši svoje šanse, čak su u dobrom dijelu utakmice i imali više loptu u nogama, ali što vrijedi. Španjolci su kažnjavali svaku grešku, čak i onu najmanju. Dovoljno upozorenje Hrvatskoj, i Njemačka spada u najviši kvalitativni rang, baš kao i Španjolska...

ŠPANJOLSKA - RUSIJA 4-1 (Villa, 20, 44, 75, Fabregas 90 / Pavljučenko 86)