Komentari 11

HNL: Dinamu 28. u nizu, Krešiću prva pobjeda

5

Sergije Krešić prvi put ove sezone odveo je Hajduk do pobjede. Dinamo je, pak, protiv Slaven Belupa upisao rekordnu 28. pobjedu u nizu

Dinamo je lakše, nego što se očekivalo, stigao do osme prvenstvene pobjede, 28. u nizu. Gosti iz Koprivnice sjajno su krenuli, u prvoj minuti imali 'mrtvaca’, no Koch je odlično reagirao. I to je bilo sve od njih. Do 28. minute Dinamo je vodio 2-0, a drugi gol Iveša je sa više od 25 metara primio  kroz 'trbuh’. Sedmim prvenstvenim golom Modrić je riješio pobjednika i 'uspavao’ Dinamo koji je drugi dio odigrao u trećoj brzini.
Dvadesetak minuta prije kraja gledatelji su počeli zviždati, ana pljesak ih je nagnao Pokrivač četvrtim golom 'modrih'. Susret je gledao pomoćni trener Ajaxa Alfonso Groenendijk.
Iako su poveli već u četvrtoj minuti preko Kalinića nogometaši Hajduka dugo su se na Poljudu mučili protiv posljednjeplasiranog Varteksa. Kalinić je u 29. minuti udarcem s bijele točke povisio na 2-0, no već početkom drugog dijela Varaždinci su preko Conjara smanjili na 2-1. Gosti su potom nekoliko puta opasno zaprijetili, ali spas je donio Florin Cernat golom iz slobodnog udarca u samoj završnici za konačnih 3-1.
Rijeka je na šibenskom Šubićevcu prvi put ove sezone poražena. Sva tri gola za Šibenik zabio je Alen Vitajić, dok je u gostujućoj momčadi dva puta precizan bio Radomir Đalović.
U slavonskom derbiju Cibalia je doma slavila protiv Osijeka, a oba gola zabio je Mario Dodik.

ZADAR SE PROBIO NA DRUGU POZICIJU
Sjajnu seriju pobjeda nogometaši Zadra nastavili su i protiv Zagreba. U pet posljednjih kola Zadrani su ubilježili jednako toliko pobjeda i pomalo iznenađujuće zasjeli na drugo mjesto prvenstvene ljestivce. Jedini gol na utakmici u Stanovima pred četiri tisuće gledatelja zabio je Jakov Surać u 75. minuti.