HNL: Golijada u Maksimiru, Hajduku i Rijeci po bod

1

Nogometaši Dinama su u 14. kolu HNL-a uvjerljivo pobijedili Inter 5-0, a Hajduk je s Cibalijom odigrao neodlučeno kao i Rijeka s Osijekom

Nogometaši Dinama su u 14. kolu HNL-a uvjerljivo pobijedili zaprešički Inter u Maksimiru 5-0. Golijadu je započeo Brazilac Sammir (19.') nakon ubačaja sunarodnjaka Carlosa. Na 2-0 povisuje Franck Guela udarcem sa 16 metara četiri minute kasnije. Mario Mandžukić zabija u 25. minuti sjajan gol s dvadesetak metara s lijeve strane. Poluvrijeme zaključuje Tomo Šokota golom u 34. minuti. U drugom dijelu vidjeli smo još jedan pogodak u mreži Intera, a strijelac je bio Nikola Pokrivač (61.')
Utakmica Hajduka i Cibalije na Poljudu završena je bez pobjednika (2-2). Poveli su domaći Rubilovim golom već u 8. minuti. Izjednačuje Malčić u drugom poluvremenu (57.'). Vodstvo Vinkovčanima donosi opet Malčić (75.'), a osam minuta kasnije Latvijac Maris Verpakovskis postiže svoj prvi gol za Splićane i spašava Hajduk od poraza. Šibenik i Zadar su na Šubićevcu odigrali bez golova. Šibenčani su bili bolji, a Zadrane je spasio mladi golman Daniel Subašić, koji je u nekoliko puta odlično intervenirao i pokazao o kakvom se vratarskom potencijalu radi.
Varteks je u Varaždinu u derbiju začelja pobijedio Međimurje 2-0 golovima Mujanovića (39.') i Pape u 88. minuti.
Nogometaši Slaven Belupa svladali su Zagreb 1-0. Gol je pao već u 13. sekundi utakmice, a strijelac je bio Jajalo.
U zadnjem susretu večeri Osijek je bio nadomak pobjedi na teškom gostovanju u Rijeci. Gosti su poveli u 14. minuti golom Hrnčevića, kojeg je sjajno proigrao Šolić. Momčad Zlatka Dalića ipak je uspjela izjednačiti prije drugog dijela, a u prvom minuti sudačke nadoknade precizan je bio Đalović. U drugom poluvremenu Rijeka je sve snage bacila u napad, no izgledne šanse za gol i pobjedu imale su obje momčadi.

REZULTATI 14. KOLA HNL-a
Dinamo - Inter 5-0, Šibenik - Zadar 0-0, Slaven Belupo - Zagreb 1-0, Hajduk - Cibalia 2-2, Varteks - Međimurje 2-0, Rijeka - Osijek 1-1