Komentari 2

HNL: Rijeka u dvoboju za 2. mjesto bolja od Zadra

3

Rijeka je i nakon Zadra ostala neporažena na Kantridi i sedmom ovosezonskom pobjedom učvrstila drugo mjesto na ljestvici

Nogometaši Zadra nikad do sada nisu slavili protiv Rijeke na Kantridi. Ta tradicija nastavila se i u 11. kolu Prve HNL. Riječani su protiv Zadra upisali petu pobjedu u petom ovosezonskom nastupu na domaćem terenu i tako dodatno učvrstili drugo mjesto.
Slaven Belupo ispustio je u Koprivnici dva gola prednosti protiv Cibalije. Domaći igrači prvo poluvrijeme okončali su 2-0 vodstvom, no u završnih dvadeset minuta utakmice uslijedio je veliki preokret Vinkovčana. Prvo je Kerić u 71. minuti smanjio na 1-2, a tri minute prije kraja dvoboja dugogodišnji član Slaven Belupa zabio je za konačnih 2-2 i Cibaliji osigurao važan bod.
Senzacionalna pobjeda nad Dinamom momčadi Varteksa nije donijela očekivani uspon forme. Nakon poraza u prošlom kolu u Zadru Varaždinci su pokleknuli i na domaćem terenu protiv zaprešićkog Intera. U desetom ovosezonskom porazu Varteksa najgori igrač utakmice bio je domaći golman Mađarić koji je vrlo loše reagirao kod oba gostujuća pogotka. Inter je u vodstvo doveo Biškup u 14. minuti, no samo tri minute kasnije Mumlek je izjednačio na 1-1. Pobjednički gol za goste zabio je Sivonjić u 25. minuti. Napomenimo još da je Inter od 76. minute na terenu imao igrača manje nakon isključenja Kukeca.
Nogometaši Zagreba po treći put ove sezone poraženi su na domaćem terenu. Nakon Slaven Belupa i Dinama sva tri boda iz Kranjčevićeve odnio je i Osijek koji je protiv momčadi Miroslava Blaževića slavio 2-0. Golove su zabili Smoje u 45. i Nikšić u 55. minuti dvoboja.
Međimurje i Šibenik u Čakovcu su odigrali neriješeno 2-2, a bod gostima osigurao je Lapić golom u zadnjoj minuti utakmice.