Komentari 200

Sjajni Gerard je iščašio palac: Hoće li braniti protiv Kauboja?

7

Francuska rukometna reprezentacija pobijedila je Srbiju 39-30 u Areni Zagreb u drugom kolu skupine I Eura u Hrvatskoj. Sada joj samo visoki poraz od nas može odnijeti polufinale

Petnaest minuta rukometaši Srbije pružali su neočekivano dobar otpor svjetskom prvaku Francuskoj u Areni Zagreb. Kao da su "tricolori" ušli previše opušteno u utakmicu u kojoj su unaprijed upisali bodove. Ipak, dovoljno su se rano probudili da spriječe bilo kakve probleme.

Pobjedom 39-30 izabranici Didiera Dinarta otišli su na osam bodova i praktički potvrdili prolazak u polufinale Europskog prvenstva. Izbaciti ih može samo visoki poraz od Hrvatske u posljednjem kolu od najmanje devet golova razlike, uz pobjede Švedske protiv Bjelorusije i Norveške. Tada bi se stvorio krug od tri momčadi s osam bodova u kojemu bi oni imali najlošiji omjer golova.

Ni Bjelorusi nam nisu pomogli, uništio ih sjajni švedski golman

Ipak, Francuzi su morali platiti ceh i u ovakvoj, naoko lakšoj utakmici. Naime, u prvom poluvremenu ozlijedio im se Vincent Gerard, sjajni golman koji je briljirao u dosadašnjim utakmicama, kada ga je nezgodno pogodila lopta u palac prilikom intervencije. Prema posljednjim informacijama iščašio je palac i pitanje je hoće li moći igrati protiv Hrvatske u srijedu...

Zamijenio ga je do kraja utakmice drugi golman Cyril Dumoulin i tek treba vidjeti koliko su Gerardovi problemi s rukom doista ozbiljni.

Nakon neočekivano izjednačenog početka i vodstva Srbije 6-4, Francuzi su dodali gas i preuzeli vodstvo koje više nisu ispuštali iz ruku. Serijom 4-0, potom i 5-0 na poluvremenu su već imali sedam golova prednosti (19-12), a u nastavku je to izgledalo kao revijalna utakmica. Francuzi su umalo premašili brojku od 40 golova i raspucani dočekuju derbi protiv Hrvatske u srijedu od 20:30.

Najefikasniji pojedinci kod "tricolora" bili su Luka Karabatić i Raphael Caucheteux sa sedam golova, a kod Srbije je isti učinak imao Nemanja Zelenović i Petar Nenadić. Srbiju u srijedu očekuje meč za izbjegavanje posljednjeg mjesta u skupini protiv Bjelorusije od 16 sati.