Komentari 19

Hoffenheim je "razbio" Mainz, Schalkeu bod na Allianz Areni

1

Bogati subotnji popodnevni program 19. kola Bundeslige ponudio je četiri pobjede domaćina i jedan remi, onaj Bayerna i Schalkea. Slavio je Hoffenheim Andreja Kramarića

Kramarićev Hoffenheim, koji je u prošlom kolu doživio prvi poraz u Bundesligi, u subotu je na domaćem terenu protiv
Mainza slavio sa 4-0, a strijelici su bili Mark Uth (5)  Marco Terrazzino (81) i Adám Szalai (86, 90+1).

Andrej Kramarić, koji je igrao do 69. minute, dva puta se okušao iz daljine, ali su njegovi udarci blokirani.

Vodeći Bayern je u 19. kolu ugostio Schalke, odigravši 1-1. Domaćini su poveli golom Roberta Lewandowskog u 9. minuti, a poravnao je stoper Naldo u 13. minuti iz slobodnog udarca.

Dan ranije HSV je kod kuće pobijedio Bayer Leverkusen 1-0 osvojivši važne bodove u borbi za opstanak. Pogodak odluke zabio je Kyriakos Papadopoulos u 75. minuti, a hrvatski branič Tin Jedvaj nije nastupio za goste.

Večeras Borussia Dortmund dočekuje Leipzig, a Eintracht iz Frankfurta, kojeg vodi Niko Kovač, u nedjelju igra protiv posljednjeplasiranog Darmstadta.