Komentari 3

Hoffenheim jesenski prvak, Rakitiću čak jedna minuta

1

Bodom osvojenim na domaćem terenu protiv Schalkea (1-1), novak u prvoligaškom društvu postao je jesenski prvak u Bundesligi

Dugo su ih smatrali trenutačnim čudom, iznenađenjem koje će se, kao i mnoga prije njih, vrlo brzo 'ispuhati'. A oni su išli utakmicu po utakmicu, malo po malo išli prema vrhu i na kraju do njega i došli. Hoffenheim je vodstvo na ljestvici Bundeslige preuzeo sredinom jeseni i više ih nitko nije mogao srušiti. Izgubili su od Bayerna u pretposljednjem kolu, pa u zadnjem uzeli bod i proslavili jesenski naslov. Nikada u povijesti nisu igrali u najvišem rangu njemačkog nogometa, a nakon 17 kola aktualnog prvenstva su najbolja momčad u državi.
U Mannheimu su u posljednjem kolu dočekali Schalke, koji ove sezone ima dosta problema. No gosti su poveli u 40. minuti, kada je Gerald Asamoah izbio sam pred gol Hoffenheima i sigurno pogodio. Hoffenheim je početkom nastavka još pojačao ritam, prebacio u višu brzinu, no gola nije bilo sve do 72. minute. Slobodan udarac izveo je Teber, prebacio je živi zid i poslao loptu u mrežu za konačnih 1-1.
Pomoglo je Hoffenheimu i što je sudac u 58. minuti isključio Jermainea Jonesa. Veznjak Schalkea je već imao žuti karton kada je napravio faul s leđa i zaradio isključenje. No dugo nije želio otići s travnjaka, nezadovoljan pomalo dvojbenom odlukom suca. Deset minuta prije kraja sličnu je sudbinu doživio i Orlando Engelaar, pa je Schalke utakmicu završio s osam igrača u polju.
A jedan od tih osam bio je i Ivan Rakitić. Hrvatski reprezentativac je opet utakmicu počeo na klupi, ali ovoga je puta barem ušao. Odigrao je cijelu jednu minutu prije nego je sudac označio kraj. Trener Fred Rutten poslao mu je još jednu poruku koju Ivan može shvatiti jedino kao: "Odlazi, ne trebaš mi!" I baš to bi mu možda bilo najpametnije i napraviti...