Komentari 14

Hoffenheimova muka u Kupu: Kramarić srušio trećeligaša

Hoffenheim je tek nakon produžetaka srušio Viktoriju iz Kölna (3-2) i prošao u drugo kolu Kupa. Kramarić je zabio dva gola, uključujući i onaj za pobjedu u 107. minuti

Početna faza njemačkog kupa uvijek je prepuna iznenađenja pa tako niželigaški klubovi niti ove sezone nisu razočarali.

Trećeligaš Mannheim senzacionalno je iz prvog kola izbacio Eintracht (2-0), Mainz je tek nakon penala izbacio četvrtoligaša Elbersberga, a na koračić od blamaže bio je Wolfsburg. Josip Brekalo je golom u posljednjim sekundama utakmice izjednačio na 1-1 protiv Munstera i spasio svoju momčad. Wolfsburg je u produžetku pobijedio 3-1.

firo: 08.08.2021, Fuvuball, 1st Bundesliga, season 2021/2022, DFB-Pokal, 1st round, SC Preussen, SCP, Preuvuen Muenster, Mvºnster - VfL Wolfsburg

No ni to izgleda neće garantirati prolazak dalje Brekalovoj momčadi jer je trener Van Bommel koristio šest izmjena, tri u drugom poluvremenu i tri u produžetku pa im prijeti ispadanje za zelenim stolom.

Ponedjeljak je donio nova uzbuđenja, a heroj je opet bio jedan Hrvat. Hoffenheim je nakon produžetaka pobijedio trećeligaša Viktoriju iz Kölna (3-2). Bio je to susret u kojem je Hoffenheim visio poput lustera, a kada je bio najteže, ukazao se Andrej Kramarić. Najbolji je strijelac u povijesti kluba, po novome i kapetan, a bez njega očito ne ide ni protiv niželigaša.

GER, DFB-Pokal, 1. Runde FC Viktoria Köln vs TSG Hoffenheim

Krama je u 27. minuti golom iz jedanaesterca doveo svoju momčad u vodstvo, no domaćini su ubrzo izjednačili preko Handlea.

GER, DFB-Pokal, 1. Runde FC Viktoria Köln vs TSG Hoffenheim GER, DFB-Pokal, 1. Runde FC Viktoria Köln vs TSG Hoffenheim

Golova nije bilo do kraja utakmice pa se otišlo u produžetke. Hoffenheim je zabio za 2-1 u 94. minuti golom Daboura, ali žilavi trećeligaš se nije dao. Novo izjednačenje uslijedilo je u 102. minuti kada je precizan bio Greger.

Viktoria Cologne - TSG 1899 Hoffenheim

Sve je upućivalo na to kako ćemo gledati novu lutriju jedanaesteraca, ali junak Krama opet spašava. U 107. minuti zakucao je loptu u mrežu i nakon mučne i teške utakmice osigurao svojoj momčadi plasman u sljedeću fazu.