Komentari 7

Hrvati nestvarnom serijom razbili Grke, igraju za 5. mjesto

Hrvatski vaterpolisti uzrasta do 20 godina u nedjelju će igrati za peto mjesto na svijetu. Nakon poraza u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva u Pragu od Srbije, prvog uopće na turniru, Hrvatska se vratila pobjedama i s uvjerljivih 20-12 deklasirala vršnjake iz Grčke.

U utakmici bez, razumljivo, pravog obrambenog intenziteta Grčka je na začetku drugog poluvremenu vodila 11-9, a onda je Hrvatska pomalo nestvarnim rezultatom dobila preostali vremenski period serijom 11-1!

- Momčad je odlično reagirala nakon poraza u četvrtfinalu. Tako smo se i dogovorili da ćemo odigrati kao da je za prvo mjesto. Imali smo čak prijepodne i malo treninga. Takva je onda bila i utakmica. Apsolutno je točno da su obrane bile vrlo ‘tanke’, pogotovo grčka, ali mislim da smo i dalje nastavili sa svojom igrom koja dobiva svoj smisao. Čak osjećamo i nekako zadovoljstvo, iako nismo u borbi za medalju - rekao je izbornik Vjekoslav Kobešćak u čijoj je momčadi najbolji danas bio Penava s pet golova, do njega Žuvela i Brubnjak s četiri.

Sutra, dakle, Hrvati igraju za peto mjesto, a protivnici će biti Španjolci.